Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu

V neděli 11. 11. 2018 jsme se vydali s vytrvalci do Ostravy bojovat o co nejlepší umístění na Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu. Cílem bylo co nejlépe reprezentovat náš klub a samozřejmě nasbírat cenné zkušenosti, i když pomyšlení na medaile jsme určitě měli..

A zadařilo se!! Jakub Urbánek urval 3. příčku mezi staršími žáky a ve velmi dobře obsazeném závodě na 2.900 m nic nepodcenil, prodal své bohaté zkušenosti a fantasticky se porval o místo na bedně. Patří mu velká gratulace!!

I další naši závodníci o sobě dali vědět a někteří z nich se dostali ve svých kategoriích mezi nejlepší desítku.

Mezi ně patří a na krásném 8. místě skončil v kategorii starší žáci Tomáš Klement. Velmi se dařilo i Šimonovi Lopourovi, který mezi třiceti sedmi závodníky mladších žáků obsadil v běhu na 1.450 m skvělé 6. místo!! Ve stejné kategorii si skvěle vedl i Ondra Soják, který doběhl na 13. místě. Nejstarší reprezentantkou našeho klubu byla v dorostenkách Adéla Pohlová, která bojovala jako lvice celých 2.900 m a doběhla si pro 14. místo ve své kategorii.

Musím podotknout, že všichni závodníci v této sestavě se nešetřili a dali do závodu maximum, což je nejdůležitější!! Také chci vypíchnout atmosféru, která panovala mezi našimi sportovci, při každém závodě se navzájem podporovali, fandili si, podávali si pití a i o tom sport je. Přátelství, které se vytváří mezi i věkově rozdílnými závodníky, je kouzelné a jsme za to moc rády. Všem jim za skvělou reprezentaci patří velké díky!!

Čekají nás další závody v přespolním běhu, tak doufám, že i méně zkušenostně zdatní a mladší sportovci si tento druh závodu oblíbí a účast bude za náš klub hojně obsazovaná. I v rámci podzimní přípravy se dají přespoláky zařadit jako test pro nadcházející halovou sezónu a to si plně uvědomujeme.