Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Závody a první dojmy z vysokohorského soustředění

Včerejší den byl ve znamení testování a to především vytrvalosti. Jako každý rok nesměl chybět tradiční závod okolo Štrbského plesa, kde si naši mladí atleti otestovali, jak na tom jsou po kondiční stránce. Závod byl naplánovaný na dopoledne, ale skrz zamrzlé, zledovatělé cesty, jsme museli udělat změnu a přesunout ho na odpoledne, takže jsme do programu na dopoledne zařadili vysokohorskou túru na Predné Solisko, kde je opravdu dlouhé stoupání až na vrcholek, kde nám bohužel nebyl odměnou výhled skrz hustou mlhu, která se ale cestou dolů protrhala a alespoň z nižších výšek jsme se mohli kochat pohledy na Štrbské pleso a krásné okolí. Každopádně jsme rádi a všechny chválíme, že i přes menší krizovky to až nahoru zvládli opravdu všichni.

Po obědě a menším odpočinku jsme odstartovali dva běhy okolo plesa. Jako první běžela skupinka sedmnácti děvčat. Podmínky se sice od rána výrazně zlepšily, ale i přesto byly zamrzlé úseky, kde se muselo zpomalit a to samozřejmě ovlivnilo i výsledný čas cca o 45 až 50 s, každopádně podmínky měli včera všichni stejné.

Z děvčat první doběhla Kristýna Ježková v čase 10:08,9, za ní jako druhá Adéla Pohlová (10:25,3) a na třetím místě Marta Klobásková (10:56,1). U většiny děvčat bylo vidět, že do toho jdou opravdu poctivě a svědomitě, i když někteří s menším respektem na zledovatělých plotnách, což chápeme. Velkou pochvalu si speciálně zaslouží sestry Gottvaldovi Kačka a Tinka, které doběhly na čtvrtém a pátém místě a i když jsou v této sestavě nejmladší, trénují s vervou, nadšením a neustálým úsměvem na tváři.

Ze skupinky osmi chlapců spolehlivě doběhl na prvním místě náš nejlepší vytrvalec Jakub Urbánek v čase 8:17,9, na druhém místě Honza Ondráček (9:44,6) a na děleném třetím místě doběhli Seba Raus a David Janák. V klučičí kategorii nejmladším účastníkem soustředění je Lukáš Merta, který stíhá tempo starších kluků a dokonce ve večerním posilování odvádí v soutěžích nejlepší výkony, takže má velkou pochvalu.

Testovacím závodem si každý vyzkoušel, jak na tom po kondiční stránce je, kde má rezervy a potřebuje zabrat. Následně jsme se přesunuli společně k můstku, kde jsme šli velmi kvalitní trénink na schodech.

Každý večer se nám střída skupinka děvčat a chlapců na posilovacím, protahovacím tréninku a wellness zóně, kde máme možnost využívat skvělé regenerace.

Jsme v půlce soustředění, kde sice máme ztížené podmínky skrz počasí a sněhovou i ledovou nadílku, ale my se nevzdáváme, jelikož jak zní naše trenérské heslo: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!!“

 

​Za trenérský tým

Jana K.

Další fotky vloženy zde....

27.10. 2018, 09:22


Copyright © Cibasport.cz 2011