Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Překvapivý závěr sezóny v podání družstev mladších žáků a žákyň.

Na závěr sezóny nám mladší žactvo připravilo velké překvapení, když na Mistrovství Moravy a Slezska družstev, mezi nejtěžší možnou konkurencí, vybojovali dívky stříbrné a kluci bronzové medaile!

Ještě před začátkem závodů po všech omluvenkách, nachlazeních a nemocech, kdy se do bojů o titul mistra Moravy a Slezska pustilo našich 9 statečných kluků, jsme předpokládali, že umístění do 6 místa by bylo velkým úspěchem. Ale kluci, David Kovář, Marek Jež, Šimon Lopour, Matyáš Charvát, Mikuláš Nesvadba, Tomáš Veleba, Jan Bílek, Boleslav Kočí a Ondra Soják zabrali a i v tomto nízkém počtu dokázali, že mají kvalitu, bojovali jako tým a nejtěsnějším možným výsledkem vydřeli nečekané a úžasné 3. místo!!! Kluci zvládli vybojvat 67 bodů stejně jako družstvo Poruby a o našem 3. místě nakonec rozhodoval až počet vítězství v jednotlivých disciplínách. 

Tyto dvě individuální prvenství zařídil David Kovář, když zvítězil v hodu kriketovým míčkem a hodu oštěpem. A nebýt zaškobrtnutí na poslední bariéře na trati 60m překážek zvítězil by i tam! O velký bodový přiděl se postaral nový sprinterský objev Marek Jež, který doběhl druhý na trati 300m v novém osbním rekordu a ještě přidal dvě 4. místa na 60m a 150m. Po osmi bodech za 3. místo získali naši vytrvalci Šimon Lopour na trati 800m a Matyáš Charvát na trati 1500m. Na trati 1500m doběhl ještě Ondra Soják v osoním rekordu. Jeden bodík za 10. místo vyházel v hodu kriketovým míčkem Miky Nesvadba. Poslední 3 body do celkového počtu 67 přidala štafeta ve složení Veleba-Bílek-Nesvadba-Kočí.

Gratulujeme

JP

 

Po úspěšném postupu na Mistrovství Moravy a Slezska bylo naším cílem aby žákyně hlavně co nejkvalitněji reprezentovaly klub a poprat se s konkurencí ze severu. O to více si ceníme stříbrného umístění!!!! Ačkoliv nebylo družstvo v plné sestavě, bojovaly jsme pouze v třinácti členném týmu, tak jsme se nevzdaly a rvaly se až do vítězného konce, který byl až do štafet takřka vyrovnaný s bronzovou příčkou.

Holky zazářily hned v několika disciplínách. Největším počtem bodů přispěla týmu Verča Jakusidisová, která získala 33 bodů. Vybojovala tři první místa: 60 m (8,14 s), 150 m (19,31 s), skok vysoký v osobním rekordu (1,60 m) za který ji a trenéru Ošlejškovi gratulujeme. Jde vidět, že její příprava měla správné načasování!!!! Druhou nejúspěšnější bodující členkou byla Terka Láchová, která získala pro tým 26 bodů. Obsadila první místo v hodu kriketovým míčkem (50,90 m), druhé místo v hodu oštěpem (34 m) a v kouli brala body za páté místo (10,75 m). Terka Myšková stabilně podpořila družstvo a to 16ti body. Ve skoku dalekém si po dvou úvodních přešlapech zajistila třetím skokem účast ve finále, kde se umístila na třetím místě (4,98 m). Velký úspěch zaznamenala ve vrhu koulí, brala třetí místo jedním vrhem za 11,62 m, čímž si vylepšila svůj osobní rekord o cca 30 cm, gratulujeme!! Poslední bodující byla Domča Bezdíčková, která se představila na tratích 60 m (8,57 s) a 150 m (20,91 s) a i se štafetou pomohla týmu k úspěchu 5,5 body. 

Štafeta 4x60 m v celkovém součtu rozhodla o zisku stříbrné medaile. Velmi těsné druhé místo v čase 32,70 s obstarala sestava dívek: Bryšová, Kovářová, Myšková a Bezdíčková.

Dalšími platnými členkami týmu byly: Helča Bryšová, Míša Kovářová, Leontýna Irajnová, Valerie Mannová, Eliška Neužilová, Dáša Peštová, Anežka Říháčková a Kačka a Tínka Gottwaldovi. 

Děvčatům moc gratulujeme a doufáme, že tak pěkný závěr sezóny pro ně bude motivací pro nadcházející přípravné období. Držíme se hesla: "těžko na cvičišti, lehko na bojišti" a proto doufáme, že stejně dobré, či dokonce lepší výsledky, sklidíme i v hale. Tak hurá do nové sezóny!!! ;)

 

Trenérky Jana a Šárka

 

Kompletní výsledky zde...

07.10. 2018, 15:21


Copyright © Cibasport.cz 2011