Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Jakub Urbánek mistrem ČR žactva.

Hned první den na MČR žactva v Jablonci nad Nisou, kde teploty klesly na 12 stupňů jsme vyběhli titul mistra ČR, když Kuba Urbánek potvrdil roli favorita a jasně vyhrál na trati 1500mpř. v čase 4:35,01. Další disciplíny nedopadly již dobře, ale spíše naprostým neodborným a vysoce neprofesionálním rozhodnutím řídícího soutěže, když zcela z nepochopitelných důvodů stanovil žákyním základní výšku 153cm!!! což je naprosto demotivující takřka pro všechny žákyně a tak zcela evidentně vedení atletiky dělá vše proti atletice a to už v žákovském věku což je zcela alarmující. Paradoxem je, když juniorky měly základní výšku 153cm a dorostenky 150cm, tak v porovnání se žákyněmi se asi někdo zbláznil a měly z toho být vyvozeny důsledky, když si uvědomíme, že hned základní výšku neskočilo pět!!! závodnic a tak se ptám, kdo zaplatí nesmyslně vynaložené prostředky na dopravu, ubytování a další, když naprostou devastaci disciplíny způsobil naprostý amatér, když stačilo jenom zveřejnit jaká bude základní výška a spousta trenérů by zareagovala tak, že by do Jablonce prostě nejela. Bohužel, ale celá koncepce, nebo spíše nekoncepce atletiky je naprosto nepochopitelná a vše se dělá proti atletům a trenérům. Za celou trenérskou kariéru jsem nezažil takový amaterismus a podprůměrný organizační smysl pro rozvoj atletiky. Nicméně samozřejmě, že takřka všechny holky se vyděsily, když se dozvěděly základní výšku až na sektoru a tak Dominika Salčákává se zařadila mezi pětici, která nezdolala základní výšku a Kláře Klementové se podařilo překonat základní výšku 153cm a tato výška vystavila stop dalším čtyřem závodnicím a hned po dvou výškách byla více jak polovina závodnic mimo hru. Už samotný fakt, že celá soutěž trvala 25minut je jasné, že je něco špatné. Podobný vývoj měli i kluci, když základní výška byla stanovena na 164cm a tak naši dva borci shodně překonali 168cm a obsadili 9. a 10.místo. Ve sprintu na 60m se představil Honza Ondráček a z rozběhu kde předvedl 7,28s postoupil do finále a tam obsadil 7.místo  časem 7,37s. Špatně takticky se představila na trati 1500m Marta Klobásková, když ve velmi vlažně běženém závodě v závěrečném finiši nestačila na lepší jak 9.místo a v čase 5:06,06. Na závěr prvního dne jsme se představili ve štafetě 4x 60m a v 1.běhu zaběhly dívky čas 32,2 a kluci zaběhli 29,17s