Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Mladší žactvo v Břeclavi vybojovalo postupy na mistrovství MaS.

  Sezóna se blíží ke konci a mladší žactvo se sjelo ve čtvrtek do Břeclavi na přebor Jihomoravského kraje družstev, aby bojovalo o postup na mistrovství MaS. V neskutečně oslabené sestavě odjela obě družstva a opravdu jen torza družstev předvedla neskutečnou bojovnost, když si vybojovaly postup z druhého místa. Bohužel, ale dlouho jsem se již nesetkal s takovou neukázněností, když se hodně dětí nedostavilo bez omluvy a několik dětí onemocnělo. Nicméně velkou pochvalu zaslouží trenérka a vedoucí družstva Jana Kouřilová, která i ten zbytek družstev zalarmovala a po onemocnění vedoucího družstva Jana Pokorného dala družstva dohromady a hnala družstva k postupu.

Vše nakonec rozhodly samotné děti na oválu a tak mezi hochy předvedl výborné výkony David Kovář, který zcela jasně zvítězil ve třech disciplínách a kvalitními osobáky, když absolutorium předvedl v oštěpu, který poslal do vzdálenosti za 42m, překážky stlačil na čas 9,66s a míček vyhrál o více jak 10m v osobáku 66,06m. Zatím ještě nejsou k dispozici výsledky a tak jenom co mně utkvělo v paměti, ale bodově se blýskl Marek Jež, který ve sprinterském trojboji 60m, 150m a 300m vybojoval postupně  dvě druhá místa a jedno třetí. Na 800m vyběhl Šimon Lopour druhé místo. Mezi děvčaty stejně jako Kovář předvedla trojnásobné vítězství svěřenkyně Jirky Ošlejška Verča Jakusidisová, když zvítězila na 60m, 150m a ve skoku vysokém. Terka Myšková i se zraněným stehnem zvítězila ve skoku dalekém a  ve vrhu koulí obsadila druhé místo  a pár centimetrů. Velký dík patří Láchovcům, kteří přijeli vypomoct k postupu z Prahy a Terka předvedla velice kvalitní oštěp za 33m a jasné vítězství, když přidala dvě třetí místa a to za vrh koulí v nové osobáku těsně pod 10m a v míčku opět těsně pod 50m. Bodový zisk připsala další členka Ošlejškovy skupiny Domča Bezdíčková za 6.místo na 60m a za nový osobák na 150m. Jakmile budou zveřejněny oficiální výsledky budou zde umístěny.

  Nicméně každý člen družstva zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony a za vybojovaný postup na mistrovství MaS, které proběhne 7.10. v Šumperku a věřím, že ta druhá polovina družstev co se nedostavila do Břeclavi se vzpamatuje a přijede bojovat o co nejlepší umístění na nejvyšší možné soutěži pro mladší žactvo  mistrovství MaS.

Č  

výsledky naleznete zde....

21.09. 2018, 06:10


Copyright © Cibasport.cz 2011