Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsMasáže Pokorný

Město Brno

Logo města Brna

Mladší žactvo v Břeclavi vybojovalo postupy na mistrovství MaS.

  Sezóna se blíží ke konci a mladší žactvo se sjelo ve čtvrtek do Břeclavi na přebor Jihomoravského kraje družstev, aby bojovalo o postup na mistrovství MaS. V neskutečně oslabené sestavě odjela obě družstva a opravdu jen torza družstev předvedla neskutečnou bojovnost, když si vybojovaly postup z druhého místa. Bohužel, ale dlouho jsem se již nesetkal s takovou neukázněností, když se hodně dětí nedostavilo bez omluvy a několik dětí onemocnělo. Nicméně velkou pochvalu zaslouží trenérka a vedoucí družstva Jana Kouřilová, která i ten zbytek družstev zalarmovala a po onemocnění vedoucího družstva Jana Pokorného dala družstva dohromady a hnala družstva k postupu.

Vše nakonec rozhodly samotné děti na oválu a tak mezi hochy předvedl výborné výkony David Kovář, který zcela jasně zvítězil ve třech disciplínách a kvalitními osobáky, když absolutorium předvedl v oštěpu, který poslal do vzdálenosti za 42m, překážky stlačil na čas 9,66s a míček vyhrál o více jak 10m v osobáku 66,06m. Zatím ještě nejsou k dispozici výsledky a tak jenom co mně utkvělo v paměti, ale bodově se blýskl Marek Jež, který ve sprinterském trojboji 60m, 150m a 300m vybojoval postupně  dvě druhá místa a jedno třetí. Na 800m vyběhl Šimon Lopour druhé místo. Mezi děvčaty stejně jako Kovář předvedla trojnásobné vítězství svěřenkyně Jirky Ošlejška Verča Jakusidisová, když zvítězila na 60m, 150m a ve skoku vysokém. Terka Myšková i se zraněným stehnem zvítězila ve skoku dalekém a  ve vrhu koulí obsadila druhé místo  a pár centimetrů. Velký dík patří Láchovcům, kteří přijeli vypomoct k postupu z Prahy a Terka předvedla velice kvalitní oštěp za 33m a jasné vítězství, když přidala dvě třetí místa a to za vrh koulí v nové osobáku těsně pod 10m a v míčku opět těsně pod 50m. Bodový zisk připsala další členka Ošlejškovy skupiny Domča Bezdíčková za 6.místo na 60m a za nový osobák na 150m. Jakmile budou zveřejněny oficiální výsledky budou zde umístěny.

  Nicméně každý člen družstva zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony a za vybojovaný postup na mistrovství MaS, které proběhne 7.10. v Šumperku a věřím, že ta druhá polovina družstev co se nedostavila do Břeclavi se vzpamatuje a přijede bojovat o co nejlepší umístění na nejvyšší možné soutěži pro mladší žactvo  mistrovství MaS.

Č  

výsledky naleznete zde....

21.09. 2018, 06:10


Copyright © Cibasport.cz 2011