Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsMasáže Pokorný

Město Brno

Logo města Brna

EKAG 2018 ozdoben českým rekordem a výbornými výkony.

   Dnes je 13.roční největšího žákovského závodu v Evropě minulostí a do historie se zapíše dalším národním rekordem ČR, když dívky z LIAZ Jablonec na závěr celého klání zaběhly 4x60m za 29,64s. Po tři dny se bojovalo v naprosto optimálním počasí, když teploty se šplhaly ke 30 stupňům a tak výkony byly opravdu vynikající. 

  V pondělí proběhlo slavnostní zahájení a celý večer byla fantastická atmosféra, když po nástupu všech výprav  z neuvěřitelných šestnácti států měli možnost se začínající atleti osobně seznámit a fandit stříbrné z ME z Berlína v chůzi Anežce Drahotové, která předvedla ve velkém potlesku závěrečnou rovinku chůzí, účastník ME a člen štafety 4x400m Patrik Šorm zhodnotil páté místo štafety, bronzová výškařka z MS dorostenek a účastnici ME v Berlíně domácí Lada Pejchalová představila své krátké působení v Brně a další plány, když mistr světa ve střelbě Jirka Lipták naznačil svoje ambice směrem k OH v Tokiu. Zástupci Jihomoravského krajského úřadu a statutárního města Brna přivítali všechny účastníky a bohatý doprovodný program navodil správnou atmosféru celé akci, když ředitel závodu Čiba Nezdařil, předal za firmu Čiba sport athletic tradičně šek na 10 000,-Kč sdružení Atýsek, které podporuje výchovu pejsků pro zrakově postižené občany. Velmi pěkné bylo vystoupení taneční skupiny Magic Free Group, která před nedávném získalo titul ME a tradiční ohňové vystoupení a závěrečný ohňostroj nadchl všechny přítomné.

 Od úterý se již začalo tvrdě bojovat o sady originálních medailí a fantastické atmosféra hnala účastníky k mnoha osobním rekordům, když bylo opět překonáno neskutečných osm rekordů her, které mají velmi vysokou úroveň a tak všichni mohli zatleskat rekordům Pavly Štoudkové na trati 1500m za čas 4:40,44, Adéla Novotná překonala rekordy na 60m časem 7,60s a ještě přidala rekord na 300m časem 38,73s, mezi žáky překonal rekord na 100mpř. Štefan Schubert výkonem 13,31s a v kategorii U15 byl vrcholem český rekord na 4x60m dívek z LIAZ Jablonec v čase 29,64s. V kategorii U14 padl jeden rekord, ale jeho hodnota je mimořádná, když reprezentantka Ruska Kukuschkina Anastázia ve skoku dalekém doplachtila do vzdálenosti 591cm. V kategorii U11 jsme viděli dva rekordy a to ve skoku vysokém zásluhou slovenské reprezentantky, když Ema Bendová překonala 146cm a ve skoku dalekém reprezentant Slovinska Ogrinc Žan předvedl 505cm.

Rozhodně i pořadatelský oddíl JAC a BYAC Brno nezahálel a vybojoval ve velmi silné konkurenci osm medailových umístění a tak dle očekávání zvítězil v oštěpu v kategorii U15 Jakub Kopeček, když předvedl nový osobní rekord  63,61m a výrazně se přiblížil českému rekordu. Druhou zlatou medaili vyházel v míčku v kategorii U13 David Kovář výkonem 64,32m a zcela nečekaně vyběhl další zlato na 800m v kategorii U12 stylem start – cíl Šimon Lopour výkonem 2:21,19. Dvě stříbrné medaile vybojovali na trati 1500m v kategorii U15 Jakub Urbánek v novém osobním rekordu 4:22,57 a Honza Ondráček na 100mpř v čase 14,08s. Dívky si na krk pověsily bronzové medaile, když Dominika Salčáková v kategorii U14 předvedla výborných 163cm a jen pokusy ji dělily ve výšce od zisku zlata, v kategorii U12 se vyhecovala Terka Láchová v míčku a předvedla výkon 52,28m a poslední bronz přidala Marta Klobásková na 1500m v čase 5:05,42.  Ještě jsme zaznamenali hodně umístění v první osmičce a tak všem patří velká gratulace za předvedené výkony.

Ohlasy všech výprav byly mimořádné a tak již nyní musím začít s přípravami na 14.ročník EKAG a hlavně  připravit kritéria na počet účastníků, když  opravdu tisíc šest startujících je na hraně organizačních možností.

Č

výsledky najdete zde....

 

       

13.09. 2018, 08:11


Copyright © Cibasport.cz 2011