Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Lada si odbyla seniorskou premiéru na ME v berlínském pekle.

  Vrchol sezóny se přiblížil velice rychle a my jsme stanuli na monumentálním olympijském stadionu v Berlíně, když ve středu v podvečer se postavilo na start výškařské kvalifikace dvacet čtyři nejlepších výškařek z Evropy. Mezi nimi se neztratila druhá nejmladší účastnice startovního výškařského pole, když lepší premiéru na světové soutěži seniorů si Lada nemohla přát než před cca padesáti tisíci diváky, kteří neskutečně fandili všem účastníkům.

Kvalifikační limit byl stanoven na 192cm a mně bylo naprosto jasné, že překonání výšky 190cm bude pohodlně stačit na postup, když nakonec naprosto překvapivě stačilo neskutečných 186cm, když v síti kvalifikace naprosto nečekaně uvízla jedna z jasných favoritek reprezentantka Itálie Elena Vallortigara, která před několika dny překonala 202cm a na ME předvedla nepochopitelných 186cm na druhý pokus a do finále se nepodívala.

Nicméně Lada nastupovala do soutěže s vědomím získat cenné zkušenosti, které zúročíme v dalších létech na světových soutěžích a tak druhá nejmladší účastnice výškařské soutěže poprvé v životě zahajovala na základní výšce 176cm a s postupem dalších výšek po 5cm. Sama si dala za cíl překonat základní výšku a neskončit poslední ve dvaceti čtyř členném startovním poli a to si splnila, když dobře zkoncentrovaná předvedla již v rozeskakování, které bylo stanoveno na výšce 176cm  dobré skoky a v samotném závodě překonala 176cm i 181cm na první pokus a tímto obsadila 18.místo v Evropě. Na výšce 186cm jsme již úspěšní nebyli a to nakonec Ladu moc mrzelo, když překonání této výšky nakonec znamenalo postup do finále. Přesto jsem byl osobně spokojen s celkovým přístupem a projevem Lady na této první seniorské světové soutěži a určitě si Lada odnesla velmi cenné zkušenosti do dalších let.
Letošní velmi turbulentní sezónu hodnotím mimořádně pozitivně, když až od února jsme spojili síly a v předmaturitním a maturitním shonu se nám podařilo po velmi krátké době technicky srovnat již v hale a vyhrát HMČR žen splněným limitem na ME 189cm. Tréninky probíhaly až do půlky června díky maturitě a přijímačkám na VŠ, které zvládla Lada mimořádně dobře, ve velmi úsporném režimu a přesto se nám podařilo překonat již v květnu 190cm a tím jsme si splnili tajné přání probojovat se letos na ME do Berlína, což byl vrchol letošní sezóny.  

Nyní už oba vyhlížíme velmi optimisticky na podzimní přípravu, kterou mám již připravenou a rozhodně bude hodně zajímavá, když vrcholem v roce 2019 pro nás bude ME do 22let ve Švédsku a rozhodně se budeme chtít představit na HME a pokusíme se o start na MS. Hodně si slibuji od započaté spolupráce s jednou nejlepších sportovních psycholožek doktorkou Zdeňkou Sládečkovou.
Určitě velká gratulace Ladě k dosaženým nejen sportovním výsledkům v letošním roce.           

Č

Rozhovor s Ladou před odjezdem na ME...

 

 

15.08. 2018, 15:42


Copyright © Cibasport.cz 2011