Horký víkend plný závodů přinesl vynikající výkony a všem vévodí Kopečkův oštěp a dvacet devět medailových umístění na přeboru kraje!!

Tento víkend byl mimořádně přeplněný závody a tak po mimo mezinárodní závod ve Weinheimu s Ladou proběhly soutěže družstev, když v Břeclavi proběhlo druhé kolo dorostu a juniorů a našim se dařilo. Do dobré formy se rozbíhá Adéla Neužilová, když na 200m si zaběhal osobák 26,43s, 100m proběhla za 13,14s a v trojskoku předvedla 10,80m a výrazně bodově pomohla družstvu Hodonína. Andrea Letochová se představila ve vrhačských disciplínách  a předvedla v disku 20,25m a v oštěpu 29,08m. Mezi dorostenci vyběhli na ovál Vojta Smutný na 100m a předvedl čas 11,67s a na dvojnásobné trati 23,13s a získal 16bodů. Na stejných tratích se představil Marek Celfr a byly z toho časy 11,92s, 24,13s a ještě přidal čas 42,89s na 300mpř. Ve skokanských disciplínách se dařilo  Štěpánovi Prokešovi, když si vyskákal osobáky ve výšce 170cm, v dálce 571cm a v trojskoku 12,34m. David Janák předvedl v dálce 540cm a v trojskoku 11,61m. Mezi juniory připsal body družstvu Hodonína Filip Zeman za výkony na 110mpř. 16,88s, ve skoku o tyči za 3,25m a na 200m za 23,05s.

V trojskou se chtěla pokusit mimo bodování překonat 12m hranici Johana Mičánková, ale čtyři dlouhé přešla a jeden nepovedený skok za hranici 11,50m odkládá překonání dvanáctky na další závody.

Neděle byla ve znamení závodu pro žactvo a tak opět v Břeclavi si dalo dostaveníčko starší žactvo na soutěž družstev a přebor kraje jednotlivců, když boje o přebor kraje předvedlo mladší žactvo. Naši předvedli festival vynikajících výkonů, když všem vévodí výkon Jakuba Kopečka v hodu oštěpem, když poprvé překonal 60m hranici o 1,51m a přiblížil se na dostřel rekordu ČR žactva. Další vynikající výkon a vítězství předvedl Honza Ondráček na 100m př., když prolétl tuto trať ve výrazném osobním rekordu a kvalitním výkonu 13,80s a vylepšil si vítězstvím nejlepší letošní výkon na 60m časem 7,30s, když ještě přidal stříbro na 150m časem 17,30s. Ve výšce se po delší nemoci vrátil Radim Mléčka a výkonem 174cm vybojoval stříbro. Další vítězství zaznamenávaly dívky, když do velké formy se dostává Domča Salčáková, která ovládla startovní pole ve skoku dalekém výkonem 508cm, když stříbro vyskákala nečekaným skokem 504cm Zuzka Drápalová a ve výšce holky nepustily nikoho na stupně vítězů, když Domča překonala s velkou rezervou 160cm, nemocná Klára Klementová předvedla 154cm a bylo z toho druhé místo, když ještě přidala stříbro na 100mpř. časem těsně pod 16s. a zlepšením osobáku na 151cm obsadila bronzovou příčku Viky Úšelová. Vítězství si vychutnala v hodu oštěpem Stala Holasová, když se pomalu lepší a dnes předvedla výkon 28,46m a přidala bronz ve vrhu koulí výkonem 10,05m. Marta Klobásová se pomalu ale jistě blíží na trati 1500m hranici 5minut a dnes vylepšila osobní rekord na 5:03,99 a na stejné trati si vyběhl stříbro Jakub Urbánek výkonem 4:33,88. Matěj Sabela přidal bronz v kladivu za výkon těsně pod 30m a v přeboru kraje jednotlivců přidal bronz ve vrhu koulí za výkon 11,28m.

Mladší žactvo bojovalo o medailové pozice v přeboru kraje a předvedlo vynikající výkony, když absolutorium zaslouží Terka Myšková, která dokázala zvítězit ve třech disciplínách s rozdílem dvou tříd, když nejkvalitnější výkon 513cm předvedla ve skoku dalekém, na 60m předvedla 8,46s a ve vrhu koulí předvedla 10,73m a hned za ní skončila Dorotka Poláková výkonem 9,50m. Třetí místo vyběhla Eliška Neužilová na 60mpř. časem 11,51s a štafeta dívek ve složení Bryšová, Neužilová, Myšková a Skřípská. Mezi mladšími žáky dominoval dle předpokladů David Kovář, který výrazně vylepšil osobák v míčku na 63,70m, když nenašel přemožitele na 60mpř. které zvládl v osobáku 9,57s a tak pouze jediný pokus ho dělil ve výšce od zlata, kde zvládl 154cm. Velkým překvapením byly výkony začínajícího atleta Marka Ježe, který na prvním závodním startu zvítězil v teniskách na 60m časem 8,40s a na 150m trati předvedl 20,32s, když ještě zahodil míček do vzdálenosti 57,37m. Další výborný výkon a vítězství stylem start – cíl předvedl Šimon Lopour roč.2006 na 800m trati, kterou prolétl za 2:21,21.

Rozhodně byly k vidění kromě medailistů i další pěkné výkony, které najdete ve výsledcích zde...

Bodové zisku družstev staršího žactva ještě nejsou známé a vedoucí družstev budou hned po obdržení informovat.

Mladší žákyně Terka Láchová měla německý vícebojařský dvou start, kdy předvedla opět kvalitní výkony a takřka s vítězným tažením ve všech disciplínách a jakmile budu mít přesné výsledky, tak budou zde doplněny. V sobtu v Chemnitz - míček 200g 46m 1.místo, dálka 426cm 2.místo, 60mpř. 11,01s 2.místo a 75m 11,15s  3.místo. V neděli v Drážďanech - 1.místa míček 200g 48m a dálka 442cm, třetí místa 60mpř. 10,79s a 75m 11,19s.

Velká gratulace všem za předvedené výkony o mimořádně náročném závodním víkendu.