Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Na extralize si Lada vyskočila do světové elity výkonem 190cm!!

  Víkend se nese ve znamení soutěží družstev a pomalu ale jistě se rozjíždí sezóna na plné obrátky, když na Julisce se konalo první kolo extraligy a s Ladou jsme si odskočili v dresu USK Praha spíše vybojovat body pro družstvo. V pátek absolvovala Lada v Trutnově poslední zvonění a odskočila si od učení do Prahy, když jsme po příjemně stráveném večeru u Láchovců ráno vyrazili na Julisku. Počasí bylo naprosto ideální a při rozcvičování nebylo Ladě zrovna dvakrát dobře. Ani samotné rozskakování mně dvakrát nepřesvědčilo, že by mohl padnou kvalitní výkon a tak jsme zvolili základní výšku 165cm, když do 175cm byly skoky hodně utrápené. Na výšce 178cm, kde již většina závodnic odpadla, předvedla Lada trochu lepší skok, když zlom nastal na další postupné výšce 180cm, kterou Lada překonala s velkou rezervou a od té doby byla v sektoru výškařka, která může směle pomýšlet na výšky již v letošním roce okolo 195cm. Pak následoval rychlý sled zvyšování a v soutěži již byly dvě favoritky Nikola Strachová a Lada. Další výšky 182cm a 184cm zvládla Lada na první pokus naprosto lehce, když i velmi dobře skákající Nikola překonala na třetí pokus kvalitních 184cm. další postupnou výšku již Nikola nezvládla a Lada na druhý pokus předvedla velice kvalitní skok a s rezervou si zajistila vítězství v extralize a plný bodový zisk pro družstvo. Po zdolaných 186cm a tím vytvoření nejlepšího letošního výkonu, jsem Ladě nechal nastavit na stojany 190cm, což by znamenalo překonání ostrého limitu na ME do Berlína a po dvou letech vyrovnání osobního rekordu. Lada předvedla velkou bojovnost, když druhým pokusem tuto výšku překonala a my jsme se mohli radovat z vynikajícího výkonu, který znamená průběžné třinácté místo světových tabulek, sedmé místo evropských tabulek a na nedávno skončené diamantové lize v Shanghai bylo třetí místo za výkon 188cm. Další výšku jsme zvolili 192cm a rozhodně i když Lada absolvovala již patnáct skoků, tak první pokus byl hodně nadějný. Nicméně zcela jistě po ukončení maturity a ještě posledních přijímaček na VŠ během čtrnáctí dní, bude Lada útočit na výšky nad 190cm. Každopádně je velice dobré, že jsme potvrdili jistotu startu na vrcholu letošní sezóny ME v Berlíně. Příští víkend si ještě odskočíme před maturitou na mezinárodní mítink do německého Weinheimu a potom už zahájíme přípravu směrem k ME.

 V Jihlavě startovali na 1.lize naši v dresu Hodonína a rozhodně nezklamali, když vítězství v trojskoku vybojovala Johana Mičánková výkonem 11,74m a dva malé přešlapy byly za hranici 12m, když si vylepšila osobák ve skoku dalekém na 5,29cm a bylo z toho druhé místo. Body připsala v trojskoku i Petra Fritschová za sedmé místo a výkon 10,47m. Na startu 100m se představila Adéla Neužilová a předvedla osobák časem 12,86s a připsala družstvu pět bodů, když na dvojnásobné trati přidala ještě čtyři body za čas 26,72s. V kategorii borců na 100m zaběhl Filip Zeman ve finále B 11,45s a Vojta Smutný 11,69s, když na dvojnásobné trati ještě přidal Zeman 22,95s a v tyči bodoval za výkon 330cm. Na 400m se představil Štěpán Prokeš výkonem 56,15s, který ještě přidal ve výšce 163cm.  Začínající dorostenec David Janák se uvedl pěkným výkonem v dálce výkonem 550cm a zcela jistě bude přidávat další centimetry.

 Do třetice ještě před startem extraligy zajeli Láchovci na Slávii, kde probíhaly oštěpařské závody a Tereza potvrdila svoji výbornou formu, když zvítězila o více jak deset metrů a předvedla kvalitních 32,47m a hned po závodech všichni přejeli povzbuzovat Ladu na Julisku za což jim patří velký dík.

Velká gratulace všem za předvedené výkony a hlavně Ladě ke vstupu do výškařské světové elity.

Č.  

výsledky extraligy najdete zde....      

video Lady na 190cm můžete vzhlédnout zde....

video Lady na výšce 180cm můžete vzhlédnout zde...

20.05. 2018, 06:58


Copyright © Cibasport.cz 2011