Mistrovství ČR v přespolním běhu a závěr Brněnského běžeckého poháru

V sobotu vyrazila trojčlenná skupinka běžců na MČR v přespolním běhu do Dolní Dobrouče. Za starší žákyně startující Marta Klobásková doběhla na 21. pozici a Kristýna Ježková na 39. místě, což je pro obě závodnice velký posun oproti podzimnímu závodu. Kuba Urbánek porazil dlouhodobého rivala z Univerzity Brno Odehnala a doběhl jako 19. v pořadí.

V neděli se na Brněnské přehradě konalo poslední kolo Brněnského běžeckého poháru. Marta klobásková se přihlásila do své kategorie, kde doběhla na bronzové pozici a dále na trati 5km doběhla jako 2. dorosteka, tedy ve starší kategorii. Kuba Urbánek si doběhl pro další vítězství, ale i tak v celkovém hodnocení skončil na nepopulárním 4. místě. Matyáš Urbánek uzavřel první desítku. Dále se závodu zúčastnilo spousta členů přípravky a tak věřím, že na našich závodech "Z lavic do lesa" bude taky tak silná účast.