Ostravský maraton pokračoval staršími kategoriemi.

Po několika hodinovém spánku jsme opět vyrazili se staršími kategoriemi směr ostravská hala na mistrovství Moravy a Slezska. Tentokrát mini skupinka se přepravila osobními auty a po včerejších medailových hodech jsme dnes byli výrazně skromnější, když jsme vybojovali pouze dvě medailová umístění.

Ve skokanských disciplínách jsme se představili hlavně v trojskoku, když Johana Mičánková bojovala s rozběhem a tak třetím pokusem zachraňovala finále, když naprosto vypuštěný pokus měřil 11,62m a znamenal stříbro, když ve finále 60m zaznamenala osobní halový rekord 8,30s . Petra Fritschová předvedla 10,57m, Žeňa Murnych měla největší porci startů, když v trojskoku i v dálce měla problémy s rozběhem a předvedla výkony 10,15m a 4,54m, 60m proběhla za 8,64s a ve vrhu koulí vrhla  10,28m. Poslední se představila v trojskoku Klárka Havlíčková a bylo z toho 9,76m.

Č

Z Pokecovy bandy se nejlépe dařilo Eliášovi Urbanovy který během 2 hodin absolvoval 400m, 200m a 200m ve štafetě. Čtyřstovka byla rozběhnuta opatrně a tak v čase 50,00s byly jasně cítit rezervy. Dvoustovky po tak krátké regeneraci byly spíš jen tréninkové, protože únava byla znát. Další kdo si zvládnul zaběhnout osobbí rekord byl Marek Celfr, který po návratu z lyžáku zvládl 60m za 7,56s a 200m za 24,35s. Filip Zeman dnes neměl svůj den, stejně tak po nemoci navrátivší Vojta Smutný. Štěpán Prokeš poprvé vyskoušel 400m a popral se sní statečně za 57,00s a 200m po velmi krátké regeneraci zvládl za 25,00s.

JP

Oba běžci se postavili na start 800m. Michael Auda vylepšil svůj osobní rekord, když i s rozvázanou tretrou doběhl na 4. pozici za 2:00,44. Aďa Pohlová svým prvním startem v halové sezóně předvedla hezký běh, kdy se od začátku tlačila dopředu a předbíhala soupeřky. Výsledný čas 2:32,12 byl příjemným překvapením.