Vynikající vystoupení žactva na mistrovství Moravy a Slezska - Aktualizováno PB

V Ostravě se sjelo nejlepší žactva na přebor Moravy a Slezska a zaplněná hala viděla velice kvalitní výkony našich, když jsme vybojovali výborných dvanáct medailových umístění a z toho bylo pět titulů mistra Moravy a Slezska.
Jak si vedly jednotlivé disciplíny zhodnotí zodpovědní trenéři a tak se podívejme na skoky a vrhy jak to viděl Čiba.

Dálka byla mimořádně úspěšná, když jsme ovládli obě kategorie  a tak vynikající bojovnost předvedla Domča Salčáková, která v předimenzované startovní listině se čtyřicítkou žákyň, když  se čekalo na pokus více jak 30minut, si třetím pokusem zabezpečila finále výkonem 507cm a ve finále předvedla naše prvoročačka ve starších žákyních výborný poslední pokus, který měřil 528cm a tento výkon ji zajistil první místo. V mladších žákyních výrazně zdravotně hendikepovaná Terka Myšková nedala šanci soupeřkám od prvních skoků a výkonem 491cm získala další titul pro naše barvy. Skok vysoký je naší parádní disciplínou a tak jsme čekali medailové zisky a rozhodně naši v silné konkurenci nezklamali, když mezi staršími žákyněmi předváděla Luca Šarafínová výborné skoky a zcela jasně překonala opět 160cm, když další postupnou výšku 162cm shodila velice lehce a bylo z toho stříbro. Postupně se dostává po nemoci do tempa Klárka Klementová, když dnes překonala 157cm a bylo z toho čtvrté místo. Po výborné dálce skákala dobře výšku i Domča Salčáková, ale dnes předvedla 151cm, když 156cm jen velice lehce padalo. Výrazně  se zlepšuje v poslední době Viktorka Úšelová, když dnes vylepšilo osobák na 141cm a je jen otázka několika závodů a bude osobák nad hranicí 150cm. Osobák si odváží i Martina Šroubková výkonem 136cm. Velký souboj se očekával mezi staršími žáky, když jsme viděli předčasné finále MČR, ale dnes naši dva borci podlehli opavskému Šenkovi, který vylepšil nejlepší výkon ČR na 185cm a na druhém místě skončil Jakub Kopeček výkonem 179cm a třetí příčku výkonem 171cm vyskákal Radim Mléčka, když oba borci zcela jistě na HMČR budou skákat ve větší pohodě. V mladším žactvu měl dnes výborný den David Kovář, když nedal nikomu šanci a získal výkonem 151cm další titul pro naše barvy a dařilo se mu i v dalších disciplínách. Dnes se vůbec nedařilo našim v koulařském kruhu a tak ani Matěj Sabela a Stela Holasová  nedosáhli na finále.

Č

Pokecova Banda v ostravské hale řádila a co start to osobák. Prim hrál jednoznačně Jenda Ondráček, když tři starty znamenali 3 medaile a 3 osobní rekordy. 60m zvládl za 7,41s v rozběhu a ve finále běžel 7,42s což znamenalo 2. místo. Na krátkých překážkách vylepšil v rozběhu osobák o 3 desetiny! až k hodnotě 8,46s  a ve finále, kde škobrtl o 3. překážku  zaběhl 7,53s a doběhl 3. To nejlepší si však nechal na závěr, když jednoznačně ovládl běh na 150m a o více než dvě desetiny vede české tabulky časem 17,46s! O největší překvapení se postarala Terezka Slavíčková, která je teprve prvním rokem starší žákyně a už zvládla překážky za 9,24s a doběhla si pro svoji první velkou medaili a to z bronzového kovu. Navíc přidala velmi kvalitní čas 19,68s na 150m. Další medaili přidal již výše uvedený mladší žák David Kovář ve výšce, ale tím neskončil, na překážkách zvítězil výborným výkonem 9,79s a na 150m doběhl 2. za 20,57s.

Kvalitní osobní rekordy nebo výkony velmi blízko osobních rekordů z Ostravy odvezli: Sebastian Raus na 150m 18,61s, 300m 40,69s a v dálce zapsal 535cm. Honza Čertek běžel překážky za 9,63s, akorát ve výšce se mu dnes nedařilo a tak zapsal jen 144cm. Velkým překvapením byl výkon Kamči Vajnrajchové na šedesátce, kterou zvládla za 8,37s a přidala 21,22s na 150m. Její sestra Míša si vytvořila nový osobáček na překážkách 10,17s. Rychlý čas na 1500m se očekával od našeho "dříče" Marty Klobáskové a ta potvrdila, když si vylepšila osobáček o více než 7 sekund na 5:10,85s. Osobáček na překážkách 10,13s padl u Viki Úšelové a Anděla Zahradníková se dostala pod 11s časem 10,81s.

Představili se i naši nadějní mladší žáci Bolek Kočí, Mikuláš Nesvadba a Honza Bílek a mladší žákyňky Pavča Šťavíková a Míša Kovářová. Tato omladina předvádí nádherné souboje a hlavně sbírají zkušenosti do letní sezóny, kde budou podporou našich družstev.

Podrženo sečteno atleti z Pokecovy Bandy dovezli 7 medailí (3x titul, 2x stříbro a 2x bronz) a spoustu  osobáků, nadějí a očekávání směrem k halovému Mistrovství České republiky a následně letní sezóně.

JP

Naši běžci si rovněž nevedli španě a přestože z toho nebyla žádná medaile, padly na všech tratích osobáky! Helča Bryšová si zaběhla 60m za 8,90 a později téhož dne ještě přidala zlepšení i více než 10s na 800m s výsledným časem 2:50,32. Prvním rokem starší žákyně Kristýna Ježková se teprve podruhé postavila na start halové patnáctistovky a předvedla výborný výkon a posun osobáku o 13s! S výsledným časem 5:27,20 byla velmi spokojená. Svou premiéru na trati 3000m si užil Kuba Urbánek a hned z toho byl krásný čas 10:31,81 který s přehledem stačí k nominaci na halové MČR.