Hustopeče v naší režii a s kvalitními výkony.

Tradiční závod Hustopečské skákání se stalo kořistí našich svěřenců a tak početná skupiny našeho žactva se vydala do Hustopečí zaútočit na osobáky a pro výkony opravňující start na HMČR žactva. Skutečnost předčila očekávání, když naši předváděli velmi dobré výkony a vytvořili jsme vynikající atmosféru. Starší žactvo nepustilo nikoho jiného na stupně vítězů a tak nádherné souboje předvedly starší žákyně, když již v rozeskakování předváděla Luca vynikající skoky a k ní se připojila Domča, když v samotném závodě obě Čibulky předvedly nádherné skoky a překonaly shodně 160cm a tím si vyrovnaly osobní rekordy a jen velice těsně shazovaly 162cm, když dosažený výkon je řadí na společné čtvrté místo v průběžných tabulkách ČR. Dnes bezchybně skákala Dominika Salčáková a získala zaslouženě vítězství, když Luca Šarafínová jednou opravovala na výšce 157cm a odvezla si druhé místa. Po problémech s rozběhem se nakonec celkem srovnala Paťa Augustínová a překonala 153cm a skončila na třetím místě, když velice lehce shodila 157cm, které by ji zajistily účast na HMČR žactva. Dnes si černého „Petra“ odvezla Klára Klementová, když na 145cm předvedla vynikající pokus, ale pak nesmyslně „vyblbla“ na 149cm a tak obsadila 4.místo, když určitě měla na výkon okolo 160cm. Soutěž žáku měla podobný průběh jako žákyň a tak borci obsadili první tři místa, když ve fantastické atmosféře se vyšvihli k výborným výkonům a o vítězství se přetahovali na každé výšce, když nakonec první místo si odnesl Kuba Kopeček v novém osobním rekordu 181cm a průběžným prvním místem v ČR, když Radim Mléčka překonal s velkou rezervou 179cm a je momentálně na třetím místě tabulek ČR.  Velkým překvapením byl osobní rekord a takřka jistota startu na HMČR žactva Filipa Jahna, když překonal 168cm a doplnil svoje tréninkové kolegy na stupně vítězů. Je to neskutečné, ale na HMČR budeme mít minimálně šest našich zástupců ve výškařském sektoru, kteří budou bojovat o medailová umístění. Aby toho nebylo málo, tak v kategorii mladších žáků se vyšvihl k osobáku David Kovář na156cm a celou soutěž vyhrál o sedm centimetrů. Zbytku světa jsme přenechali pouze kategorii mladších žákyň, kdy se umístila na 6.místě Tereza Myšková výkonem 140cm, která má jistotu startu na HMČR ve skoku dalekém. Mezi mladšími žáky předvedl 130cm Bolek Kočí, když mezi dívkami překonala Eliška Neužilová roč. 2006 120cm a v kategorii starších žákyň prvoročačky Anděla Zahradníková a Martina Šroubková předvedly 135cm a ve stejné kategorii ale žáků překonal Jan Čertek 155cm a začínající Jakub Růžička 150cm.

Všem patří velká gratulace k předvedeným výkonům a zcela jistě výkony směrem k HMČR budou stoupat.