Další úspěchy na Brněnském běžeckém poháru

Těsně po Vánocích proběhlo další kolo Brěnského běžeckého poháru. Na Štěpána se běžci sešli v Syrovicích. Hned v první kategorii se dařilo Martě Klobáskové, která obsadila 5. příčku. Ve starším žactvu doběhl, v těsném závěsu, Kuba Urbánek 3. Vmladším žactvu jsme měli hned dva zástupce. Matyáš Urbánek a Šimon Lopour, který doběhl na 5. místě. V hlavním závodě na 5km se nedařilo Michaeli Audovi, který se celou dobu držel v čele závodu, ale na posledním kilometru mu došly síly a přechozená viróza si vybrala svou daň. Po zranění kolene se na start postavila Adéla Pohlová a doběhla celkově na 11. pozici v kategorii dorostu.

V sobotu 6. ledna, vyrazila jedna výprava do Ostravy na halové závody a druhá skupinka atletů do Kuřimi na Kuřimský kros. Marta Klobásková, potvrzující slušnou formu, vyběhala 6. místo. Kuba Urbánek Obsadil 2. pozici a upevnil si tak vedoucí pozici celého seriálu. V mladším žactvu doběhl na 3. místě Šimon Lopour a zhruba v polovině startovního pole finišoval Matyáš Urbánek.

Dalším závodem v pořadí je Radostická nerezová desítka, která proběhne v sobotu 20. ledna.