V Ostravě odstartovala halová sezóna 2018.

V Ostravě proběhl zahajovací závod pro dorostenecké kategorie a starší a tak jsme se vydali za nádherného jarního počasí do ostravské haly, když startu využilo i naše nadějné žactvo, kterému se dařilo. Výborně vstoupila do sezóny Domča Salčáková roč.2004, když mezi ženami nastoupila do dálkařského sektoru a poprvé v životě překonala pěti metrovou hranici o jeden centimetr a hlavně čtyři minimální přešlapy byly za hranici 520cm a určitě Domča tuto metu v dalších závodech bude atakovat, když ale hlavně šokovala všechny mezi trojskokankami, který je v rozsahu disciplín až od dorostenek a dolétla výbornou technikou do vzdálenosti 10,90m a s velkým nedošlapem, když nebude vůbec problém, aby se dostala za metu 11m. Další 2004 Klára Klementová i přes ne zrovna dobrý zdravotní stav předvedla velkou bojovnost a překonala laťku ve výšce 159cm a jeden pokus na 162cm byl dost nadějný, když tímto výkonem potvrdila účast na HMČR žactva a při vyléčení nachlazení určitě předvede výkony nad 160cm. Tento výkon znamenal mezi dvaceti sedmi závodnicemi sedmé místo. Druhá naše žákyně v sektoru Luca Šarafínová skončila hned za Klárou, když předváděla hned od prvních výšek výborné skoky s velkou rezervou, ale  na výšce 154cm přišel respekt, která se nakonec stala pro Lucu konečnou výškou, když na 159cm se již Lucka neodrazila, ale je jen otázka času kdy prorazí hlavou tuto bariéru a výkony půjdou zcela jistě vzhůru. Mezi juniorkami v trojskokanském sektoru nastoupila Johana Mičánková, která si před samotným trojskokem vyběhla na 60m finále časem 8,37s, když první dva pokusy  ke dvanácti metrům přešlápla a tak zajišťovák 11,35m nakonec byl při dalších přešlapech nejdelší a je nutné se vyskákat k výkonům dvanácti metrům. Petra Fritschová se spoustou přešlapů a nedošlapy předvedla 10,53m. Přechodem mezi dorostenky se poprvé představila v trojskoku Klára Havlíčková a  atakovala s velmi nevyrovnaným rozběhem deseti metrovou hranici, když zůstala deset cm pod touto metou a určitě její výkony po několika závodech se posunou k hranici 10,50m což by mohlo stačit i na HMČR dorostenek.

Rozhodně jsem s výkony skokanské skupiny spokojen, když další výsledky v disciplínách našich svěřenců zhodnotí osobní trenéři.

Gratulace k předvedeným výkonům.

Č

výsledky najdete zde...

Lucka v Ostravě na 149cm zde...

Klárra v Ostravě na 149cm zde...

V bězích jsme měli pouze jednoho účastníka, který ale svými výkony utvrzuje okolí o kvalitní formě. Michael Auda si hned na úvod zaběhl 60m za 7,71s a byl velmi spokojen, přestože v poslední době "pouze" naběhává kilometry. Na závěr dne se ještě postavil na start 1000m a v sólo závodě si doběhl pro celkově druhé místo v čase 2:41min.

VK

Ze skupinky sprinterů si nejlépe počínal Filip Zeman, který běžel na trati 60m osobák časem 7,33s a 300m zvládl za 36,57s. Eliáš Urban nastoupil na start 60m se značnou nervozitou a tím byl ovlivněn i jeho výkon 7,42s, v dálce však překvapil osobním rekordem 666cm a 300m na závěr dne běžel již se značnou únavou za kvalitních 35,90s. Z dívek se na start 60m postavila Adéla Neužilová, která se přiblížila halovému osobáku a zvláda tuto trať za 8,20s a Terka Slavíčková, která po nevydařeném startu běžela 8,42s. Obě dvě dívky se ještě postavily na start 300m a obě bohužel špatně rozvrhly síly a tak Adéla po volnějším začátku finišovala, ale nestačilo to na čas lepší než 44,24s a Terka naopak přepálila start a v konci jí už „došlo“, a tak s časem 44,43s taky nebyla spokojená. Nicméně první start je za námi a jdeme ladit formu do dalších závodů.