Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsMasáže Pokorný

Město Brno

Logo města Brna

Výroční schůze oddílů JAC a BYAC určila nejlepší atlety za rok 2017 a Vyhlášení sportovce Brna připomíná v mnohém Zlatého slavíka.

 Závěr roku je vždy záplavou různých anket a úroveň anket a jejich výsledky odhalil letos Zlatý slavík. Takže ankety je potřeba vnímat jako hru určité skupiny lidí a v mnohém některé výsledky působí velmi úsměvně.

  Nicméně i my jsme vyhodnocovali naše nejlepší členy oddílů JAC a BYAC Brno a agentury Čiba sport athletic, ale ne formou ankety, ale dohodou našich trenérů. Ve čtvrtek od 18.00 hod. jsme se tradičně sešli na ZŠ Horníkova na výroční členské schůzi, kde jsme přítomné závodníky a jejich doprovod seznámili s dosaženými výsledky v roce 2017, plány na rok 2018 a vyhlásili jsme nejlepší členy ve všech kategoriích.

Kdo byl vyhlášen?

V kategorii mladšího žactva: Klára Klementová, skok vysoký 157cm, účastnice MČR žactva, medailistka LODM a EKAG. Tereza Myšková, skok daleký 503cm, finalistka LODM a vítězka EKAG, Dominika Salčáková, skok daleký 483cm a výška 150cm, David Kovář, skok vysoký 147cm, míček 54m, stříbrný na EKAG, Daniel Fabikovič, skok vysoký 160cm, účastník LODM, Josef Frecer – tanet na sprinterské distance.

Starší žactvo: Adéla Neužilová, 60m 8,06s, 150m 19,18s, účastnice MČR a LODM, Lucie Šarafínová, skok vysoký 160cm, finalistka MČR žákyň a 4.místo na EKAG, Marta Klobásová, vytrvalostní tratě, účastnice MČR v krosu, Radim Mlečka, skok vysoký 166cm, 6.místo na MČR žactva a účastní LODM a medailista EKAG, Jakub Kopeček, hod oštěpem 53, 37m, účastník MČR žactva, stříbrný na EKAG, Jan Václav Ondráček, 60m 7,44s, 100m př. 14,82s, účastník MČR žactva a LODM

Kategorie dorost a junioři: Johana Mičánková, trojskok 12,18m, stříbrná na MČR dorostu a 8.místo na HMČR žen, reprezentantka na MU dorostu, Eliáš Urban, 400m 49,38s, stříbrný na MČR dorostu, reprezentant na MU dorostu, Leona Marečková, 400m 56,56s, mistryně ČR dorostu a Matěj Beneš 110m př. 14,35s, 4.místo na MČR dorostu.

Objev roku: Žeňa Murnyk, všestranný talent na všechny disciplíny a hlavní opora družstva žákyň, Jakub Urbánek, výrazně se zlepšil na vytrvalostní tratě a pravidelně se umísťuje na předních místech v běžeckém poháru.

 Družstvo mladších žákyň převzalo diplomy za zisk titulu mistra Moravy a Slezska a také jsme vyhlásili nejlepší sportovce agentury Čiba sport athletic na jednotlivých školách, kde provozujeme sportovní přípravu na základě celkového přístupu.

Na ZŠ Laštůvkova – Dagmar Peštová a Michal Soják

Na ZŠ Horníkova – Katka Fojtíková a Bolek Kočí

Na ZŠ Pavlovská – Helena Brýšová a

Na závěr jsme zhodnotili a poděkoval jsem všem za výpomoc při organizaci našich světových akcí, když European kids athletics games patří k největším žákovským mítinkům na světě a každoročně zájem o tento mimořádný projekt stoupá a účast více jak 1500 talentů ze 14 států je naprosto ojedinělé. Brněnská laťka je již 22.roků stálicí na atletickém nebi světových mítinků a v letošním roce jsme ještě zvládli na velmi vysoké úrovni v neskutečně těžkých podmínkách zorganizovat mistrovství Evropy juniorských družstev.

Všichni odcházeli s velmi dobrou náladou a plni elánu do nadcházející sezóny.

Hned po skončení výroční schůze jsem se přesunul na vyhlášení nejlepších sportovců města Brna do hotelu Voroněž, kde již po více jak deseti letech na nás čekal od pořadatele naprosto stejný scénář a tak jsem se pozdravil se spoustou známých, když tato anketa je spíše na to, že se po roce sejde stejná skupina lidí na pokec a potom si poslechne do předem určeného pořadí jednotlivých kategorií „překvapené vítěze“ , když  opravdu některé nominace jsou mimořádně úsměvné. Nicméně i z úst moderátorského mistra nad mistry Štěpána Škorpila, který drží celému aktu tu patřičnou úroveň, jsme zaslechli na šestém místě v kategorii akce roku Brněnskou laťku. Přesto jsme prožili pěkný večer v příjemném prostředí a už se všichni těší, že se snad sejdou za rok na stejném místě u stejného stolu se stejným programem na židli.

Č           

08.12. 2017, 07:48


Copyright © Cibasport.cz 2011