Na MMaS mladšího žactva jsme získali čtyři medailová umístění.

Poprvé jsem zavítal na aletický stadion v Hranici na Moravě a byl jsme mile překvapen z krásného prostředí. Nadšení pořadatelé se hodně snažili, ale bohužel masovka, která se stala v žactvu díky politice atletického svazu zcela neovladatelná a bezkoncepční, naprosto znehodnotila vrchol sezóny pro mladší žactvo a nejvyšší soutěž této kategorie, když jenom skok daleký dívek při preciznosti rozhodčích trvala více jak tři hodiny!!! Jaký to má smysl, když čekáte na jeden skok hodinu a samozřejmě skoro dvouhodinové zpoždění rozbilo zcela časový pořad a tak se z vrcholu sezóny stal maratonský běh z disciplíny na disciplínu a závěr závodu byl o více než dvě hodiny zpožděn. Nicméně naše torzo závodníků a závodnic, které se při nominaci takřka třiceti osob scvrkl z různých důvodů na osmičku bojovníků vybojovalo kvalitní umístění a získalo čtyři medailová umístění. Dvakrát si pro stříbro zašla Klárka Klementová, když ve výšce překonala 152cm a na 60m překážek zaběhla 10,26s, když ještě přidala sedmé místo ve skoku dalekém výkonem 453cm. V dálkařském sektoru se nám dařilo, když na druhém místě se díky kvalitnímu výkonu 485cm umístila Tereza Myšková a hned za ní na bronzovém stupínku stanula Domča Salčáková za výkon 474cm, když poslední pokus velice lehce přešlápnutý byl zcela jistě za pět metrů. Čtvrtou medaili vyválčila v koulařském sektoru výrazným zlepšením osobáku na 10,93m Stela Holasová, která přidala desáté místo v hodu oštěpem výkonem 26,37m. Do finálové osmičky se dostala na 60m překážek za sedmé místo a čas 10,54s Dominika Salčáková a osmá skončila ve výšce výkonem 140cm. Na sprinterských distancích se neztratila Terezka Slavíčková, když na 150m předvedla 21,07s a zůstala těsně pod stupni vítězů, když na 60m obsadila v B finále druhé místo výkonem 8,65 a celkové 8.místo. Určitě se neztratila v přeplněném startovním poli Anděla Zahradníková, když vyhrála svůj rozběh na 60mpř. v čase 11,40s, ve skoku dalekém předvedla 414cm a ve výšce 125cm. V chlapecké kategorii jsme měli pouze dva borce a ti se rozhodně neztratili, když David Kovář prvním rokem mladší žák si výrazně vylepšil osobní rekord v hodu oštěpem až na 32,07m a obsadil 7.místo, když stejné umístění předvedl i ve skoku vysokém za výkon 145cm a na překážkách doběhl v rozběhu na 6.místě výkonem 10,57s. Druhý náš bojovník Josef Frecer se svoji drobnou postavou předvedl pěkné výkony, když na 60m překážek si výrazně vylepšil osobák na 10,30s a v rozběhu doběhl na 3.místě, když v B finále na 60m doběhl na druhém místě výkonem 8,76s a na 150m ovládl svůj rozběh výkonem 21,25s.

Všem velká gratulace za předvedené výkony a hlavně za týden musí!!! všechny mladší žákyně nastoupit na mistrovství Moravy a Slezska družstev mladších žákyň, kde máme při nastoupení všech velkou šanci bojovat o medailové umístění.