Čiba Sport

foto prezentace
 

EET pokladna pro vaše podnikání

MARKEETA, nejlepší řešení elektronické evidence tržeb

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsMasáže Pokorný

Město Brno

Logo města Brna

Na Majánském mítinku zazářil v oštěpu Kopeček.

  Velice mladé družstvo se v pátek vydalo do Italského Majána na tradiční klání družstev, když v letošním roce probíhá v Majánu rekonstrukce stadionu a tak vše se odehrálo v sousedním malebném městečku Gemona del Friuli obklopeném horami.

 Po pátečním příjezdu do Lignana jsme se tradičně ubytovali v blízkosti pláže a proběhlo podvečerní koupání v teplém moři. Po večeři proběhla bojová porada na které Pokec všem vysvětlil pravidla a upřesnil časový pořad. Věřím, že po poradě všichni zalehli jak já a nabírali síly na sobotní závody.

 Podrobné výsledky všech zatím neznáme a tak aspoň finálová umístění, kterých bylo na tak mladé družstvo poměrně dost. Medailové pozice zachránil v poslední disciplíně podvečera Jakub Kopeček roč. 2003, když všechny doslova šokoval neskutečným zlepšením takřka o deset metrů a tak výkonem 51,26m si řekl o bronzovou medaili a udržel čtrnáctiletou medailovou tradici. Mezi mladšími dálkařkami těsně pod stupni vítězů zůstala Terka Myšková roč. 2005, když pravidla pro mladší žactvo jsou nekompromisní a všichni musí závodit bez treter, když Terka předvedla skok dlouhý 453cm. Páté místo vybojovala   za výkon v kouli 9,96m mladších žákyň Stela Holasová a pak následovalo několik šestých místo, když ve výškařském sektoru Radim Mlečka také prvním rokem starší žák roč.2003 předvedl výkon 170cm, v dálkařském sektoru starších žákyň Míša Horváthová výkonem 509cm, v kouli se podruhé v životě představila Žeňa Murnyk a bylo z toho 6.místo výkon 9,47m. V oštěpu obsadila 7.místo Andrea Letochová výkonem těsně pod 30m  a poslední místo ve finálové osmičce vyskákala Lucka Šarafínová roč.2003 výkonem 149cm. V bězích a sprintech na naše čekala velmi silná konkurence v jednotlivých bězích a tak vzhledem k tomu, že se hned po závodech již přes noc přesouváme do Břeclavi na poslední kolo staršího žactva, tak celkové výsledky ještě neznáme. Po obdržení výsledků od pořadatelů budou ostatní výsledky zveřejněny.

Velká gratulace všem za předvedené nasazení a vytvoření skvělé party, samozřejmě za výrazný osobní rekord a medaili Jakubovi Kopečkovi a dnes dopoledne hodně sil do závěrečných bojů staršímu žactvu v Břeclavi.
  Rozhodně většina účastníků má velkou šanci při tréninkovém snažení se vrátit na tento velice kvalitní mítink v roce 2018.

Z autobusu nad ránem zpravodaj Čiba.           

  

10.09. 2017, 04:05


Copyright © Cibasport.cz 2011