Na mistrovství JmKAS se naši neskutečně vyšvihli k vynikajícím výkonům a osm nominací na LODM je naprosto nečekané.

Neděle patřila mladšímu s staršímu žactvu, když v Břeclavi za nádherného počasí proběhlo mistrovství Jihomoravského kraje a zároveň to byl poslední nominační závod na Letní olympiádu mládeže. Neskutečně se dařilo našim svěřencům, když jsme vybojovali vynikajících sedmadvacet medailových umístění!!!

Vynikající úroveň jsme předvedli ve skokanských disciplínách, když absolutorium a největší šok pro nás připravil Radim Mlečka, který si vylepšil osobák o neskutečných jedenáct centimetrů a výkonem 177cm se vyhoupl na čtvrté místo průběžných tabulek ČR. Další titul ve výškařském sektoru pro naše barvy vyskákal svěřenec Standy Joukala mladší žák Dan Fabikovič, když překonal 151cm a ještě ne třetím místě skončil jeho tréninkový kolega Richard Struška výkonem 145cm. V mladších žákyních zcela jasně zvítězila Klára Klementová, když vylepšila nejlepší český výkon na 152cm a jen lehce shazovala 155cm, když hned za ní skončila Terka Myšková roč. 2005 výkonem 146cm. Poslední kategorie starších žákyň přinesla vyrovnaný souboj a pouze tuto kategorii jsme teoreticky neovládli, když vítězka Klára Krejčiříková od dubna přestoupila z našeho oddílu a Míša Horváthová obsadila druhé místo o jeden neplatný pokus výkonem 163cm, které překonala s velkou rezervou a hned na třetím místě opět předvedla kvalitní výkon Luca Šarafínová, která překonala 155cm s velkou rezervou.

Dálkařský sektor byl pro naše barvy úspěšný, když absolutorium zaslouží mladší žákyně Terka Myšková, která předvedla vynikající zlepšení osobáku a získala titul za výkon 492cm. Další stříbro přidala mezi staršími žákyněmi  Míša Horváthová, když vylepšila osobák na kvalitních 526cm.

Sprinterské distance nám udělaly velkou radost a tak rozhodně Honza Pokec měl důvod ke spokojenosti, když famózní formu předvedla Adéla Neužilová, která zcela jasně zvítězila  vynikajícími osobními rekordy jak na 60m 8,17s a na 150m 19,38s, což v průběžných tabulkách ČR znamená druhé místo!!  Výborně si vedl i Honza Ondráček, když proťal cílovou pásku na 60m za 7,63s a obsadil druhé místo ve shodném výkonu jako vítěz a na 150m vyběhl také stříbro za čas 18,08s a ještě přidal bronz na 100m překážek výkonem 15,17s. Na překážkách mladších žákyň doběhla na 2.místě Klárka Klementová výkonem 10,06s a první velkou medaili vyběhla Viktorka Úšelová v novém osobním rekordu 10,75s. Další titul vybojovaly holky ve štafetě 4x60m starších žákyň, když  tři členky byly ještě mladší žákyně a tak ve složení Myšková, Klementová, Slavíčková a Neužilová prolétly trať za 31,58s. Starší žáci ve složení Smutný, Raus, Ondráček, Celfr doběhli v čase 29,76s na stříbrné příčce a bronz vyběhly mladší holky ve složení Úšelová, Holasová a sestry Vajnrajchovy v čase 34,14s.

Vrhy pod vedením Petě Vaška stoupají vzhůru a byly k vidění medailové pozice, když titul si vyházela v oštěpu novým osobním rekordem 30,35m Andrea Letochová. Z výškařského sektoru si odskočila na oštěp Míša Horváthová a bylo z toho třetí stříbro za výkon 29,88m. Starší žák Jakub Kopeček si vylepšil osobák na 38,40m a bylo z toho stříbro. Mezi mladšími žákyněmi se vyšvihla ve vrhu koulí na stříbro Stela Holasová výkonem 10,24m a mezi staršími žáky vybojoval bronz Vojta Smutný výkonem 10,91m. Krikeťák byl zcela v naší režii, když mezi dívkami si přijela z Prahy pro titul mistryně Jihomoravského kraje Terka Láchová za kvalitních 45,46m a na třetí příčce skončila Stela Holasová za výkon 40,40m. V kategorii mladší žáků nenašel přemožitele Richard Struška kvalitním výkonem 60,59m.

A tak jediná sekce středních tratí skončila dnes bez medaile, ale rozhodně jsem přesvědčen, že do budoucna trenér Kaňa připraví silnou běžeckou skupinu. Určitě již dnes nezklamaly holky na 800m trati, když mezi mladšími žákyněmi si vyběhla nový osobák Kristýna Ježková a časem 2:40,93 obsadila 5.místo a mezi staršími dívkami Adéla Pohlová zaběhla 2:33,19 a bylo z toho 7.místo.

Toto jsou všechna medailová umístění a ziskem neuvěřitelných dvaceti sedmi medailí /deset titulů!!!/ jsme se stali zcela jasně nejlepší v kraji. Rozhodně za zmínku stojí další výkony, které sice nedosáhly na medaili, ale mají svojí velkou váhu. Ve výškařském sektoru se představila výborně Paťa Augustinová, když překonala 150cm a jen lehce shodila 155cm. Klárka Klementová v dálce předvedla 467cm a Seba Raus si vylepšil osobák na 541cm a obsadil 4.místo, když stejné místo obsadil mezi mladšími žáky Richard Struška za výkon 474cm. Na 60m jsme měli ve finále hned čtyři borce a těsně pod stupni vítězů skončil Marek Celfr, který v rozběhu zaběhl 7,64s a hned za ním doběhl Vojta Smutný, který si výrazně vylepšil osobák v rozběhu na 7,64s a na osmém místě doběhl Seba Raus, který v rozběhu předvedl osobák 7,79s. V mladších žákyních má velkou perspektivu na sprinterské tratě Terka Slavíčková roč.2005, která po delší pauze zaviněné zraněním vylepšila osobák na 8,43s, ale ve finále po zaspaném startu doběhla na 6.místě, když si vylepšila osobák i na 150m trati na 20,44s a bylo z toho 4.místo. Na 150m trati doběhl Marek Celfr na 4.místě v čase 18,60s. Jednu příčku pod stupni vítězů zůstala Lucka Pařízková, když si vylepšila osobák v oštěpu na 26,22m a na stejném místě skončil v míčku i Dan Fabikovič za výkon 49,10m.

Po skončení závodu proběhla závěrečná nominace na Letní olympiádu mládeže a rozhodně můžeme být hodně spokojení, když budou reprezentovat Jihomoravský kraj tito naši svěřenci:

Hoši – Jan Ondráček 60m, Radim Mlečka výška, Daniel Fabikovič výška a Richard Struška míček

Dívky – Klára Klementová výška a 60mpř., Tereza Myšková dálka, Adéla Neužilová 60m a v dresu AHA Vyškov, ale u nás trénující Míša Horváthová výška a dálka

Všem patří velká gratulace za předvedené výkony, vzornou reprezentaci našich oddílů a samozřejmě velký dík trenérům za vynikající přípravu svěřenců. Všem nominovaným na LODM budeme držet palce.