Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Víkendové MMaS souhrnem.

Víkend byl ve znamení mistrovství Moravy a Slezska žactva, dorostu, juniorů a tak udělejme souhrn výsledků našich svěřenců před blížícím se HMČR. Celkový počet dvacet sedm!!! vybojovaných medailových umístění je neskutečně vysoký, když  jsme vybojovali jedenáct titulů mistra Moravy a Slezska, stříbro si na krk pověsili naši šestkrát a bronzové medaile putovaly do našeho oddílu desetkrát. Titulem MMaS se může pochlubit v žákovských kategoriích třikrát Klárka Klementová, když vytvořila ve skoku vysokém nejlepší výkon ČR mladších žákyň, vyhrála 60m.př. a byla členkou štafety na 4x200m, ve výškařském sektoru staršího žactva zvítězila Klára Krejčiříková a Radim Mléčka a poslední žákovský titul vybojovala na trati 150m Dominika Miková. V dorostenecké kategorii zvítězili v nejlepších výkonech ČR Johana Mičánková v trojskoku, Eliáš Urban na 400m a štafeta na 4x200m. Poslední dorostenecký titul přidala ve skoku vysokém Lucie Sedláčková. V juniorech získala titul Iva Reicheltová v trojskoku.

Před blížícím se HMČR  dorostu a juniorů v Ostravě máme rozhodně několik medailových ambicí, když největší naději má podle tabulkového postavení Johana Mičánková, která vede průběžné tabulky o čtyřicet centimetrů. Další dva borci okupují druhá místa v průběžných tabulkách a tak Urban Eliáš by měl bojovat na trati 400m o přední pozice a velkým překvapením je výkon a hlavně průběžné  umístění v trojskoku Tomáše Mezlíka. V trojskokanském sektoru juniorek by měla zasáhnou na medailové pozice Iva Reicheltová a dorostenka Zahradníčková v koulařském sektoru. Rozhodně na ty nejvyšší mety musí pomýšlet dorostenecká štafeta na 4x200m, kde určitě trenér Pokec bude očekávat i atak na rekord ČR. Vysoké postavení v tabulkách těsně pod stupni vítězů mají v současnosti Lucie Sedláčková ve skoku vysokém a Martin Vensbauer na 400m. Celkově by se na HMČR mohlo představit až čtrnáctka našich závodníků a to je rozhodně velmi vysoké číslo. Bohužel, ale ze zdravotních důvodů nebude v hale startovat reprezentant Matěj Beneš, který by jistě bojoval o medailové pozice a tak si počkejme na závody na dráze.

Na HMČR žactva v Praze nebudeme mít  tak silné zastoupení, ale rozhodně ambice na medailové umístění má ve výškařském sektoru Klára Krejčiříková a Míša Horváthová, když je doprovodí na zkušenou teprve dvanáctiletá!!! mladší žákyně Klára Klementová. Na oválu se objeví Dominika Miková a šanci na start má zatím ve výškařském sektoru Radim Mléčka a pravděpodobně postavíme štafetu na 4x200m.
Na Hustopečském skákání se blýskl zatím náš člen oddílu Martin Heindl, když překonal výšku 223cm a obsadil sedmé místo.

Všem nominovaným na HMČR přejeme mnoho úspěchů na vrcholu halové sezóny.