Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsMasáže Pokorný

Město Brno

Logo města Brna

Skleněné peklo v Hermanusu!!!

  V úterý večer jsme z terasy sledovali na protějším břehu, kde je za normálních okolností vidět osvětlený Hermanus,  šlehat vysoko plameny a bylo jasné, že celou noc bude „RUDÁ ZÁŘE NAD KLADNEM“.
Hned ve středu ráno jsme odjížděli směr Stellenbosch a hustý dým zahalil Hermanus. Když jsme se blížili k Hermanusu, tak jsme museli vypnout klimatizaci a otevřít okýnka, aby vzduch proudil autem ven a všichni jsme tipovali v kterých místech hoří. Po projetí Hermanusem bylo jasné, že je v plamenech obrovské údolí v těsné blízkosti Hermanusu a vše sledovali hasiči z úctyhodné vzdálenosti a všichni jsme si připadali jak ve filmu Skleněné peklo a vše dobarvil i Steve MCQueen, který hrál ve filmu hlavní roli hasiče a takových jsme tak viděli hodně. Naštěstí oheň při cestě do Stellenbosche řádil asi dvacet metrů od silnice a tak jsme mohli bezpečně projet a natočit tento nezkrotný živel /viz video níže/.
Po příjezdu do Stellenbosche nás čekalo opět krásné a slunečné počasí a tak jsme se vrhli opět do technické přípravy a je vidět jak se děvčátka lepší před očima. Odpolední siesta s obídkem proběhla v příjemné kavárničce a tak jsme jen museli delší dobu vyčkat na přípravu oběda, kde se projevil africký poklid a žádný spěch.
Při návratu zpátky, jsem zvolil cestu po překrásném pobřeží a rozhodně všichni byli nadšeni překrásnou scenérií horských masivů podbarvenou zapadajícím sluníčkem do moře. To jsme ještě netušili co nás čeká a tak po sjezdu od moře směrem k Hermanusu jsme z dálky viděli stoupat k obloze stále hustý dým. Při příjezdu k Hermanusu jsme již viděli stojící kolonu aut a hlavně blikajících  policejních a hasičských aut, které bojovali s ohněm, který se během dne rozšířil a hořel již těsně vedle silnice vedoucí do Hermanusu. Policie odkláněla dopravu a tak jsme nevědomky kam jedeme jeli v koloně aut, když jsme najednou odbočili na polní prašnou cestu, která vedla z druhé strany hořících hor. Asi po hodině opravdu dramatické jízdy lesními porosty, krásnými vinicemi a neskutečnými výběhy se stády koní jsme dorazili do Hermanusu odkud jsme již bezpečně dorazili na naši základnu a bylo celý večer o čem vykládat.
Dnes ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách odjela trojice našich mušketýrů ve složení pan Lácha  co by Athos, Johana Mičánková alias Porthos a benjamínek  výpravy Lucka Šarafínová jako Aramis na potápění se ke žralokům. Já co by D’Artagnan, který vše již několikrát zažil, vše sleduji ze břehu.
 

Již se nám náš pobyt tady se spoustou neuvěřitelných zážitků velmi rychle krátí a tak všem posíláme pozdravy domů.

Č      

Lucka v sektoru..

fotky naleznete zde...

01.12. 2016, 06:50


Copyright © Cibasport.cz 2011