Přebor JmK staršího a mladšího žactva

V neděli 15. května vyrážela početná skupina atletů na závody do Břeclavi. Nejen, že se tam konala soutěž družstev, ale současně zde proběhl i přebor Jihomoravského kraje jednotlivců. Našim se poměrně dařilo a tak přivezli neuvěřitelných 23 medailí!

První medaile začali hned v úvodu sbírat překážkáři. Za starší žáky to byl Matěj Beneš, který výkonem 14,02s obsadil s přehledem 1. příčku a také se posunul do čela letošních tabulek. Na stejné trati, tedy 100m př., jej 3. místem doplnil Jan Unger výkonem 17,02s. Mezi děvčaty si nejlépe vedla Magda Noštinská, která proběhla cílem v čase 16,52s a obsadila tak 2. příčku. Na kratší, 60-ti metrové trati, si nejlépe vedla Klára Klementová a za 16,52s brala stříbro. Kryštof Kurečka skončil 3. s výkonem 11,20s. Poté se na start hladné šedesátky postavili sprinteři, kteří si ve finále doběhli pro cenné kovy. Za mladší žáky Sebastian Raus, který výkonem 8,34 obsadil 2. příčku a o 2 desetiny pomalejší Jan Václav Ondráček (8,54s) jej doplnil 3. místem. Za starší žáky to byl František Faltýnek, který doběhl na 3. místě v čase 7,83s. Frantovi se podařilo získat rovněž 3. příčku v běhu na 150m s časem 18,61s. Stejnou příčku, ale za mladší žactvo, obsadili Sebastian Raus (20,14s) a Karolína Hofrová (21,00s). Kája ke své sbírce přidala ještě stříbro z dvojnásobné trati, tedy z "třístovky" s časem 46,40s. V nejdelším dívčím běhu tohoto dne se představila Adéla Pohlová a zvládla 800m za 2:35,03, což ji stačilo na bronz.

V technických disciplínách jsme rovněž slavili úspěchy. Konkrétně, starší žák, Sebastian Wilk hodil svůj oštěp do vzdálenosti 45,81m a obsadil 3. příčku. Stela Holasová získala bronzovou medaili ve vrhu koulí, v novém osobním rekordu 8,19m. Za starší žáky startující Dan Zvolský získal stříbro, výkonem 12,55m. Na stupně vítězů jej doprovázel ještě Martin Slavíček, kerý vrhem do vzálenosti 12,31m obsadil místo třetí. V dálce předvedla Dominika Salčáková skok do vzálenosti 4,44m, čímž vybojovala 2. místo. Ve výškařském sektoru se nejlépe vedl Radim Mlečka, který zvítězil v kategorii mladších žáků, výkonem 145 cm. Druhým místem jej doplnila Klára Klementová (138 cm) a třeítím místem Patricie Augustinová (135 cm).

Na závěr nemohl chybět souboj štafet na 4x60m. Na medailové pozice se podařilo prosadit pouze štafetám mladšího žactva. Štafeta hochů ve složení Kurečka, Ondráček, Raus, Šváb doběhla na místě druhém v čase  34,16s. Dívčí štafeta ve složení Burianová, Klementová, Salčáková a Slavíčková obsadila výkonem 34,04s rovněž stříbrnou pozici.

Všem závodníkům gratulujeme k dosaženým výkonům.

18.05. 2016, 10:33