O pololetních prázdninách proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska žactva.

V pátek jsem v Ostravské hale vylovili 4 medaile.

O dvě zlaté se postaral Matěj Beneš, když na překážkách zaběhl v rozběhu 8,41s a dostal se tak do čela průběžných tabulek a ve finále tento výkon nejen potvrdil, ale i vylepšil až na hodnotu 8,36s, což je 13. místo v dlouhodobých historických tabulkách! Na konci programu ještě zaběhl skvělou stopadesátku, když časem 18,01s nenašel přemožitele. O třetí zlatou medaili pro náš klub se postarala Eliška Zahradníčková v kouli, když vrhem dlouhým 12,68m jasně zvítězila. O poslední, ale v programu závodu o tu první, medailii, se postarala naše nejmaldší účastnice, rok narození 2004, Klárka Klementová. Ve skoku vysokém překonala laťku ve výšce 141cm a zaslouženě si pověsila na krk stříbrnou medaili.

K vidění bylo spousta dalších výkonů, Adélka Pohlová na 800m běžela v novém osobáčku 2:37,25 a 150m zvládla také v osobáčku 22,11s. Klárka Havlíčková si vytvořila dva osobáčky na sprinterských tratích, 60m za 8,83s a 150m za 21,59s, Magdě Noštinské se dnes nedařilo, překážky zvládla za 10,09 a v dálce skočila 4,37m, nicméně v Magdě je potenciál, aby vše zvládala výrazně lépe. Podobně na tom byl Jan Trnečka, který vstoupil do sezóny lépe, než tomu bylo v posledních dvou závodech a tak s výkony 60m za 8,17s a dálkou 4,75m také není moc spokojený. V sektoru koule se představil i náš mladší žák Kuba Urbánek, když obsadil 6. místo výkonem 7,93m, a vylepšil si osobní maximum na 150m na 24,11s.