Co všechno se událo za posledních 10 dní na atletických oválech?

Jako první se v září představili mladší žáci a žákyně na závěrečném 4. kole městského přeboru družstev. Naši kluci skončili na 3. místě ve velmi oslabené sestavě a celkově tak udrželi 3. postupové místo. Holky zvítězily a jasně postupují na Finále jihomoravského kraje, stejně jako hoši, které proběhne ve čtvrtek 24.9.2015 v Hodoníně.

JP

Následoval tradiční mítink v italském Majánu, na který jsme nedojeli v plné sestavě. Nejlepším naším umístěním bylo 4. Eliáše Urbana ve skoku dalekém za výkon 620cm, 5. místo Dominiky Mikové na trati 60m za výkon 8,75s a štafety 4x100m starších hochů v sestavě Beneš, Auda, Matoušek  Urban a 6. místo Luďka Matouška za 9,70s na trati 80m. Do finálové osmičky se ještě vešly Adéla Ryndová v hodu oštěpem a Anísa Filali ve skoku dalekém, kde obě skončily na 7. místě. Celé družstvo skončilo na 18. místě a příští rok nás tak čeká start s číslem 18 na prsou.

JP

Dalším velkým závodem byly Evropské dětské atletické hry na stadionu pod Palackého vrchem, kterých se zúčastnilo na 1300 dětí, viz. samostatný článek.

Pak následovaly již soutěže družstev starších žáků, které proběhly v sobotu 12.9.2015 v Šumperku. Kluci v silné a skoro plné sestavě si vybrali smůlu, doufám, že aspoň na rok dopředu, když celkově skončili na pátém místě, 2 body za postupem a 5 bodů medailovým umístěním. Skvěle se představil Luděk Matoušek, který absolvoval všechny sprinterské trati, zaznamenal kvalitní výkony na úrovni osobáků a vybojoval 25 bodů pro družstvo. Hostující kluci Kryštof Kašpárek a Filip Vondráček přinesli družstvu 16 respektive 13,5 bodů na dvou sprinterských tratích a ještě běželi kvalitní štafetu. Největší smůlu měl Eliáš Urban, který sice skončil 2. na trati 60m, nicméně skok daleký bez jediného platného pokusu a 200m překážek, které po chybě na 5. překážce nedoběhl, znamenalo velkou bodovou ztrátu. Další ztrátu bodů jsme zaznamenali ve štafetě 4x300m, když po doběhu na 2. místě jsme byli diskvalifikováni za dřívější seběhnutí Matěje Beneše. Pro kluky je toto ponaučení do dalších závodů, kdy v soutěži družstev je zapotřebí nejen kvalitních výkonů, ale hlavně jistoty zisku bodů.

JP

V sobotu se družstvo dívek společně s chlapci vydalo směr Šumperk, aby bojovalo o postup na mistrovství ČR. I když dívky nebyly zdaleka tak silné jako kluci a naše ambice nesahaly na medaili, přesto holky od začátku do konce velice nenápadně proplouvaly soutěží a díky své průměrné vyrovnanosti vybojovaly postupové 4.místo.

Jednoznačně nejužitečnější závodnici je LEONA MAREČKOVÁ, která zaznamenala jedno vítězství a jedno 2.místo a pomohla štafetě ke 4.místu. Dařilo se i VERONICE VALLOVÉ, která díky osobáčku brala 3.místo v oštěpu a podělila se o 2.místo ve výšce. Pochvalu za bojovnost v nemocném stavu zaslouží ANÍSA FILALI, která skončila 2.v dálce , ve výšce se podělila o 7.místo a na překážkách vybojovala za 8.místo 3 body. Smůlu měla Eliška Zahradníčková, která škaredě spadla na překážkách, což ji limitovalo v další její silné disciplíně – vrhu koulí. Eliška je ale bojovnice a udělala maximum co šlo. No a pak jsme nenápadně sbíraly bodíky, až jsme se dopracovaly k číslu 101 bodů, což znamenalo konečné 4.místo. Poděkování patří všem holkám, které nastoupily, věřte, že všechny jste se zasloužily o postup. Takže v sobotu 3.10.2015 hurá do Staré Boleslavi!!!

Sestava na MMaS:

Leona Marečková, Veronika Vallová, Anísa Filali, Lenka Burianová, Lucka Sedláčková, Eliška Zahradníčková, Zdenka Klinkovská, Radka Centnerová, Martina Hlaváčková, Barbora Hudcová, Adéla Ryndová, Eliška Miková, Michaela Kieselová, Lucka Havlásková, Johana Mičánková, Magda Noštinská

AN

V neděli 13.9.2015 jsme se s hrstkou mladšího žactva vydali do Znojma na mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců. V některých disciplínách to byl početní masakr, holkám se nevydařila dálka, kterou kombinovaly s jinými disciplínami, nicméně skupinka dívek si vedla vcelku dobře, když dvě medaile získala v silném nárazovém větru DOMINIKA MIKOVÁ – stříbro na 60m a zlato v běhu na 150m, další zlato do skupiny přidala KLÁRA KREJČIŘÍKOVÁ, která zapsala velmi kvalitní výkon 154cm a štafeta dívek na 4x60m brala opět zlato, o které se zasloužily Dominika Miková, Klára Havlíčková a Tereza Slavíčková /doplnila je Martina Salčáková/.

Gratuluji

AN

Mladší kluci se představili díky marodce pouze 3 a tak nejlepší umístění získal Jakub Kopeček v hodu kriketovým míčkem za výkon v novém osobáčku 57,21 a medaile mu utekla jen o 5 centimetrů. Pěkným výkonem 135cm, při velmi tvrdém zvyšování o 10cm, se blýskl Radim Mlečka. Ve skoku dalekém se klukům, stejně jako holkám, také nedařilo a jak již bylo zmíněno, silný protivítr znehodnotil výkony na sprinterských tratích, což odnesl jeden z nejmenších ve startovním poli Sebastian Raus.