4. den LODM a zase o jednu medaili víc.

Závěrečný propršený olympijský den vynesl našemu družstvu hned čtyři medailové umístění.

Jako první vybojovala bronzovou medaili na osmistovce Míša Knotková, která ze sebe vymáčkla všechny síly, které měla a na cílové pásce porazila soupeřku o 4 setiny.

Další bronz vyskákal ve výškařském sektoru Kuba Petrjánoš za výkon 155cm. Kuba skákal všechny výšky na první pokus a jen díky tomu si zajistil stupně vítězů. Smůlu měl Martin Stehlík, kterého během závodu začal zlobit kotník a na výšce 145cm už nešlo bolest vydržet a ikdyž se Martin snažil výšku zdolat, tak laťka na stojanech nevydržela. V podmáčeném výškařském sektoru se představily i starší žákyně Verča Vallová, která zdolala 156cm a skončila 11 a Annička Bravencová, která skákala skvěle a je jen otázkou času, kdy se posune osobákem výrazně nahoru, zdolala 162cm a skončila na 4.místě.

Poslední bronzovu medaili získaly mladší holky ve štafetě 4x60m ve složení Slunská-Kalovská-Hudečková-Miková, když už od sbíhání štafet jsme tušili, že holky budou vysoko, vše jim vycházelo a stejně skvělé předávky pak předvedly i při samotném závodě a vybojovaly si tak medaili. Smůlu měly starší žákyně, když naposlední chvíli jsme byli nuceni nasadit náhradnici Elišku Zahradníčkovou a štafeta ve složení Marečková-Zahradníčková-Šmerdová-Bumbálková skončila na 4. místě časem 29.89s. U starších kluků, po zranění Tomáše Mezlíka, jsme hledali také náhradu a nakonec padla volba na Jirku Osolsoběho, bohužel předávky vůbec nevyšly a kluci, ve složení Voborník-Osolsobě-Kuchta-Urban, se nedostali ani do cíle. Mladším klukům se naopak do cíle dostat podařilo, když doběhli ve složení Bix-Petrjánoš-Krčma-Žilka na pátem místě, a nebýt zbrklosti Vojty Krčmy, který vyběhl ze značky hodně brzo, mohli se kluci poprat ještě o medaili.

Dvojí zastoupení jsme měli na trati 1500m a v taktickém závodě si nejlépe vedl Daniel Kotyza, skvěle vše zvládnul a výborným finišem si vybojoval zlatou medaili. Štefan Prášek se také držel celý závod v popředí, bohužel na závěrečný nástup nedokázal zareagovat a doběhl na nepopulárním 4. místě.

Celkově tak náš kraj posbíral v atletice 10 cenných kovů, z toho byly 4 zlata, 1 sříbro a 5 bronzů. Celé výpravě atletiky gratuluju za předvedené výkony, bojovnost, povzbuzování a skvělou atmosféru, kterou tady vytvořili. A všichni se těšíme na večerní slavností ceremoniál, při kterém se rozdají poslední sady medailí a proběhne slavnostní ukončení her.