Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

2. den na LODM v Plzni přinesl našemu kraji dvě medailová umístění.

Po včerejším bronzu Elišky Zahradníčkové ve vrhu koulí ji dnes napodobil ve stejné disciplíně Adam Kuchta, který si vylepšil osobní rekord o 1.20m, až na hodnotu 15.02m, a vybojoval stříbrnou medaili. Ve stejném sektoru se představil i Jirka Osolsobě a výkonem 14.18m si vytvořil nové osobní maximum a skončil na 7. místě.

Další medaili, tu nejcenější, získal Tomáš Hrbek v hodu kriketovím míčkem. Celou soutěž se držel na stříbrné příčce a až posledním pokusem hodil uctyhodným 71.70m a zvítězil. V sektoru mu sekundoval Lukáš Punčochář, který výkonem 51.93m obsadil 16. příčku.

Ve finálových závodech na 60m se představil Štěpán Voborník a výkonem 7.28s dosáhl na 5. příčku. Stejné umístění, výkonem 7.93s, vybojovala Hanka Bumbálková. Naši nejmaldší kluci skončili na 7. a 8. místě, jmenovitě Jakub Krčma, výkon 8.19s a Tadeáš Žilka, výkon 8.27.

Ve skokanských disciplínách probíhaly další kvalifikace a jak Anička Bravencová, tak Veronika Vallová zvládly kvalifikační limit 153cm. V sektoru skoku dalekého bojoval o finálovou účast David Bix, ale i přes vylepšení osobáčku to nestačilo na postup a celkově tak David skončil na 14. místě.

Stoprocentní zastoupení budeme mít ve finálovém běhu na 1500m, když Daniel Kotyza i Štefan Prášek suveréně postoupili do čtvrtečního finále. Na trati poliviční, tedy 800m, Míša Knotková potvrdila roli favoritky a pohlídala si postupové příčky. Bohužel Zuzce Dymáčkové nestačilo na postup ani výrazné vylepší svého maxima, které má nyní hodnotu 2:23.61.

Poslední disciplínou dnešního dne byly z pohledu našeho kraje rozběhy na 300m. V prvním rozběhu dívek nastoupila Verča Šmerdová, která si vylepšila osobáček na hodnotu 42.20s, bohužel na účast ve finále to nestačilo. Naopak Eliáš Urban postoupil ze svého rozběhu, když zopakoval čas z Hodonína 36.03, a pohlídal si první postupovou příčku.

Nyní se rozdělíme na 2 skupiny, ta první pujde seběhávat štafety, druhá jde fandit našim basketbalistům a plavcům a večer nás ještě čekají medailové ceremoniály. Zítra nám držte pěsti, jelikož  jsou plánu nejen další rozběhy, ale hlavně spousta finálových disciplín ve kterých budeme bojovat o příčky nejvyšší..