Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyIaaf AthleticsEuropean AthleticsMasáže Pokorný

Město Brno

Logo města Brna

První dny na LODM 2015.

Po včerejším příjezdu a ubytování se celá výpava Jihomoravského kraje vydala směr Techmania, kde atleti strávili 2 hodinky na vědeckých atrakcích a trenéři se mezi tím zúčastnili technické porady, pak následoval přesun na plzeňský zimní stadion,kde proběhlo slavností zahájení a v 21:00 jsme se dostali do autobusu směřovali směr ubytovna.

Dnes ráno přišlo na řadu opravdové závodění, když hned v 9:30 nastoupily na svůj start rozběhů na 800m naše mladší žákyně. V prvním rozběhu se představila Šárka Půstová, bohužel postup ji minul a tak naše naděje směřovaly ke Kristýně Čajkové a druhému rozběhu, kde Kristýna zvítězila a zajistila si tak finálovou účast. Velkou smůlu měl Kryštof Šípek, který mocně finišoval, bohužel na 2. postupovou příčku to už nestihnul a skončil tak za branami finálového závodu. Ve stejném rozběhu se představil Hynek Hajný, který doběhl na nepostupovém 7.místě.

Pak přišly na řadu nejkartší sprinty na 60m, kde jsme si výrazně zpravili náladu, když v mladších žákyních si Domimika Miková výkonem 8.45s zajistila semifinálovou účast a sekundovala ji Žaneta Slunská pěkným výkonem 8.52s, který bohužel na postup nestačil. Dominka v semifinále doběhla v osobáčku 8.34s, ale postup do finále jí utekl o jednu příčku a tak celkově skončila na 9. místě. Mladší žáci Vojta Krčma a Tadeáš Žilka si vylepšili osobáčky až na 7.99s, což jim nakonec vyneslo finálovou účast v zítřejším závodě. Skvělé rozběhy a semifinále běžely starší žákyně. Hanka Bumbálková v semifinále předvela famozní výkon 7.87s, který ji katapultoval do finálového běhu a Leona Marečková zvládla v semifinále 8.03s což nakonec bylo o jedinou setinku od nejlepší osmičky. Bezpečně postupoval z rozběhu i semifinále Štěpán Voborník, když rozběh zvládl za 7.26s a semifinále za 7.27, tento čas znamenal 2. místo a jasný postup do nejlepší osmičky. Finálové běhy na 60m proběhnou zítra od 9.30. 

Dálkaři ve složení Eliáš Urban a Tomáš Mezlík absolvovali svoji kvalifikaci a Eliáš hned prvním skokem dlouhým 626cm bezpečně splnil kvalifikační limit a mohl jít šetřit síly na další závodění. Limit pro postup mezi nejlepších 12 splnil i Tomáš, když 3.pokusem překonal kvalifikační limit 580cm o 9cm. Svoji kvalifikaci měli i mladší dálkařky, bohužel ani Barči Hudečkové ani Žanetě Slunské se nepodařilo probojovat do středeční ho finále. Barča se představila i v hodu kriketovým míčkem, ale výkon za 44m na postup nesatčil.

Další dva postupy z kvalifikace jsme zaznamenali ve skoku vysokém mladších dívek, kdy Klárka Krejčiříková překonala limit 140cm a to stejné se podařilo i přes bolesti pravého zadního stehna Adéle Minaříkové.

Nejlepší zprávu z dnešního dne si nechávám na závěr, protože všechny nás překvapila Eliška Zahradníčková, která vrhla kouli o hmotnosti 3kg do vzdálenosti 11.86m a vybojovala pro náš kraj v atletice první bronzovou medaili!!!

Gratulujeme k pěkným výkonům, teď se chystáme jít povzbuzovat na bazén naše plavce a večer převezme Eliška na slavnostním ceremoniálu v centru Plzně svoji medaili.

JP

20.06. 2015, 07:20


Copyright © Cibasport.cz 2011