Mistrovství ČR žactva – PLZEŇ

Poslední individuální mistrovství se konalo 20.-21.9.v Plzni, kde bojovali žáci a žákyně nejen o tituly, ale také o nominaci na mezistátní utkání do 15 let. Přinášíme pohled zúčastněných na tomto šampionátu, kde startovalo 9 členů oddílu JAC a BYAC Brno. Nejúspěšnější byla jednoznačně Jana Novotná, která získala zlato za skok vysoký výkonem 170cm, když celou soutěží procházela naprosto jasně a čistě díky svým neuvěřitelně soustředěným přístupem. Do sbírky přidala stříbro za dálku -572cm, když o zlato přišla až v poslední sérii, čtvrté místo si vyběhla na trati 100m přek. a dvakrát byla členkou štafety: 4x60m /7.místo/ a na 4x300m - smolné čtvrté místo, když naše děvčata měla běžet v prvním nejrychlejším běhu, ale vzhledem k vrcholící soutěži ve výšce, kde měla Jana našlápnuto ke zlatu, nakonec naše holky nevyběhly a díky vstřícnosti technického delegáta pana Šoby byly zařazené do třetího běhu, kde samozřejmě neměly soupeřky a tak běžely samy proti času… Druhou zlatou vybojoval Vilém Stráský v dálce, kde hned prvním pokusem dolétl do vzdálenosti 648cm a tento výkon mu zajistil vítězství. Krásný běh předvedla Edita Sklenská na trati 300m, když v rozběhu trošku pošetřila síly a finále rozběhla naprosto nebojácně a byl z toho nový osobní rekord 40,11s a další „brambora“ do naší sbírky. Poslední, který se vešel do 8.místa byl Luděk Matoušek, který se probojoval do finále na 300m a krásným časem 37,51s obsadil 8.místo. Rozhodně nezklamaly ani Anísa Filali v dálce – 495cm a 9.místo a stejné umístění brala v kouli Kristýna Klossová. Shrnutí:

1.místo                Jana Novotná – výška /170cm/ a Vilém Stráský – dálka /648cm/

2.místo                Jana Novotná – dálka /572cm/

4.místo                Jana Novotná – 100m přek. /14,59s/, Edita Sklenská – 300m /40,11s/, štafeta 4x300m ve složení: Sklenská, Filali, Klusáčková, Novotná /2:53,43/

7.místo                štafeta 4x60m  ve složení Klusáčková, Filali, Sklenská, Novotná /31,03s/

8.místo                Luděk Matoušek – 300m /37,51s/

Díky svým výkonům si Vilém a Jana vyskákali reprezentační dres a budou nás v sobotu 27.9.2014 reprezentovat při mezistátním utkání ve slovinském Mariboru. Moc gratulujeme a děkujeme za krásné výkony a úžasnou partu.  AN

21.09. 2014, 20:06