Soutěže družstev hochů, které proběhly během září.

Jako první se v září představili mladší žáci, kteří měli před sebou závěrečné městské kolo soutěže. Ve skoro plné sestavě dokázali kluci vybojovat 128 bodů, zvítězili a jasně tak z prvního místa postoupili do Finále Jihomoravského kraje, které proběhne tuto středu ve Vyškově. Největšími oporami byli Daniel Zvolský, který zvítězil jak na 60m tak i na 300m, Slavíček Martin, ten vybojoval také 2. první místa v dálce a kouli, dařilo se také Dominikovi Vodičkovi, Matěji Benešovi a všem dalším. Takže doufám, že se potkáme v plné síle ve Vyškově, uděláme vše, abychom vybojovali postup na Mistrovství Moravy a Slezska. Výsledky zde: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=20650&stats=2

Další v pořadí byli soutěže dorosteneckých družstev v Třinci, kde naše družstvo skončilo na třetím postupovém místě a kluci si tak zajistili postup na MČR, které proběhne 27.9. v Praze. Nejvíce bodujícím závodníkem byl opět Pěťa Tancer, který získal 25bodů za kouli, disk a kladivo. Bodově mu na paty šlapal Adam Pernica s 21body a Ondra Vodák s 20body. I přesto, že je již září, tak výkony byly opravdu skvělé: Jen malá ochutnávka: Petr Tancer v disku 38,91m, Adam Pernica osobáky v kouli 12,13m a v trojskoku 13,02m, Filip Dvořák 400m za 51,78s, Vojta Jahoda ve výšce 1,72cm, Matouš Vojtek na 400m za 51,83s, Martin Reiner osobáky v disku a kouli, Jirka Kučera 62,43m v oštěpu a další výsledky zde: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=20046&stats=2

Na závěr se představili starší žáci v Šumperku ve finále Moravy a Slezska družstev, a i když byli oslabeni o zraněného Eliáše Urbana a nemocného Libora Pernici, tak dokázali vybojovat 4. postupové místo a představí se tak 4.10. v Jablonci nad Nisou na Mistrovtsví ČR. Prim hrál opět Vilém Stráský,  ikdyž na něm byla vidět velká únava z předešlých závodů, tak bojoval a stal se nejvíce bodujícím závodníkem našeho družstva. Kryštof Kašpárek a Luděk Matoušek absolvovali všechny sprinterské disciplíny a vybojovali 16. resp. 14. bodů. Blýskli se i naši vytrvalci Gabriel Štěpánek a Ondra Šípek, kteří doběhli na 2. a 3. místě na trati 1500m. K vidění bylo vidět i spousta dalších pěkných výkonů, které jsou k nahlédnutí zde:  http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=20504&stats=2

Takže kluci, gratuluju všem k postupu a těším se na finálových závodech, kde předvedeme to nejlepší co v nás je.

15.09. 2014, 09:12