Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Mistrovství Moravy a Slezska přineslo našemu oddílu 10 medailových umístění.

V neděli proběhlo v Opavě Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva a k vidění byly neuvěřitelné výkony, hlavně na sprinterských tratích.

Čtyři starty proměnil Eliáš Urban ve čtyři osobní rekordy a 4 bronzové medaile! Eliáš nastoupil na 60m a již v rozběhu dokázal běžet 7,36s!, ve finále pak časem 7,37s vybojoval první bronz. Ve skoku dalekém celou dobu atakoval 6 metrovou hranici a posledním pokusem dolétl až do vzdálenosti 6,35m, vytvořil si tak nový osobák a získal druhý cenný kov. Třetí bronz získal na trati 150m opět v osobáku za neuvěřitelných 17,18s! A na závěr třetí příčku vybojoval společně s Luďkem Matouškem, Vilémem Stráským a Martinem Vicanem ve štafetě 4x60m. I Luděk Matoušek všechny svoje starty přeměnil v osobáky, když rozběh na 60m běžel za 7,61s, finále pak za 7,58s a vybojoval 7. příčku. Poté nastoupil na trať 300m, kde měl smůlu, že byl nasazen až do druhého běhu, takže v sólo závodě si vylepšil osobáček o 1,5s! na konečných 38,09s, celkově skončil 4. a od třetího místa ho dělily pouhé 4 setinky. Nakonec ještě na 150m doběhl pátý v čase 17,90s. Vilém Stráský si vyskákal dvě medailová umístění. Stříbro ve skoku dalekém za výkon 6,38m, a bronz ve skoku vysokém za 179cm.  Kvalitní krátké překážky, předvedl Tomáš Mezlík, který si vylepšil v rozběhu své maximum na 15,40s a ve finále tento čas ještě stlačil na výborných 15,27s a celkově skončil na 7. místě.  Na 5., 7., a 8. místě doběhly naši „dlouzí“ překážkáři, když nejlépe tuto trať zvládl Michal Zamazal, za 29,46s, za ním doběhl Marek Hlásenský za 30,64s a Ondra Lengál za 30,69s. Poslední dva jmenovaní navíc ještě přidali shodně 165cm ve skoku vysokém. Jediný titul Mistra Moravy a Slezska jsme získali zásluhou Gabriela Štěpánka na trati 1500m. Závěrečná disciplína 4x300m nám také přinesla medaili, když kluci v sestavě Lengál, Zamazal, Vondráček a Krejčíř doběhli na 3. místě. Zapomenout nesmím ani na kluky, kteří trénují pod trenérkou Pavlištikovou, takže, Martin Vican 4. na 60m skvělým osobákem 7,37s a 4. na 150m za čas 17,84s. A Filip Vondráček doběhl 6. na 800m časem 2:18,62.

U dívek se nejvíce dařilo Aníse Filali, která dokázala ve skoku vysokém získat 3. příčku za 150cm a v dálce přidala kvalitních 505cm. Ve vrhačském sektoru se pomalu stabilizuje po zranění kolene Kikina Klossová, která v oštěpu hodila 27,85m, v disku 28,21m a v kouli 10,37m stačilo na 3. místo. Na 6. místě doběhla na trati 300m Magda Konečná v pěkném čase 45,52s. Na 200m překážek jsme vyslali hned 4 holky a nejúspěšnější z nich byla Gabča Fialová časem 34,04, hned za ní doběla Anísa časem 34,30s. Další v pořadí, za čas 35,77s, byla Adéla Ryndová, která ještě přidala v oštěpu 25,28m, a za ní Lenka Burianová za čas 35,84s. K pěkným atletickým číslům se již blíží Petra Fritschová, ještě nedávno krasobruslařka si opět odváží 3 osobáky, v dálce 4,15m, 150m za 23,00s a 300m za 49,44.

Všem vám gratuluji, k výkonům, osobákům a získaným medailím.