Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Naše kvalitní výsledky v týdnu.

  V tomto týdnu proběhla smršť závodů, a tak několik zajímavých výsledů posledních dní z mého pohledu.

Tradiční Velká cena Olomouce proběhla v rámci mistrovství ČR ve vícebojích a tady jsme měli zastoupení pouze v dálkařském sektoru žen v podání Tamary Balajové a je vidět, že se začíná postupně vracet do formy, když předvedla výkon 579cm a přibližuje se k hranici 6m za kterou rozhodně patří.
Ve čtvrtek se v   Přerově pokoušel vylepšit své maximum v oštěpu dorostenec Lukáš Merta, když se výrazně přiblížil tížené hranici 50m a výkonem 48,21m si vytvořil osobní rekord a přiblížil se ke startu na MČR.
   Žactvo je doslova zavalené závody a ve středu proběhl Pohár  rozhlasu, kde závodila většina našeho žactva. Tady se dařilo našim ve výškařském sektoru, když kategorii starších žákyň vyhrála i se zdravotními problémy nohy Natálka Skálová výkonem 161cm a pokusy na výšce osobáku 165cm byly velice nadějné. V kategorii školních mladších žákyň vyhrála další Natálka Hortová, když si vylepšila osobák na kvalitních  153cm.
  Sobota byla ve znamení družstev mladšího a staršího žactva a hlavně družstva staršího žactva se sešla výrazně posílena a bylo to znát na výborných výkonech a umístění. Naprosto neskutečně se do družstva vžila nová posila Jirka Špaček, když šokoval ve skoku vysokém výkonem 179cm a zajistil si po jednom tréninku  místo na MČR žactva a to ještě přidal druhá místa výbornými výkony na 60m 7,63s a ve skoku dalekém 542cm. Další výborný výkon a vítězství předvedl Patrik Horák, když se poprvé dostal na 150m pod hranici 18s a výkonem 17,84s si zajistil také účast na MČR. Třetí do party, který si zajistil účast na MČR je Marek Mikoška, který se výrazně každým závodem lepší a dnes trať 3000m proběhl v čase 10:09,49. Rozhodně se výrazně lepší prvním rokem Erik Ambrož, který si vylepšil výrazně osobáky na 60m  8,82s a na 150m 18,59s. V mladším žactvu se opět předvedl  kvalitním výkonem 2:29,99 a jasným vítězstvím na 800m Šimon Legner. V družstvu žákyň po zranění největší opory Natálky Skálové se vytáhla k výborným výkonům na sprinterských distancích Kája Macenauerová, když 60m  prolétla za 8,08s a 150m se poprvé v kariéře dostala pod 20s a osobák stanovila na 19,96s, navíc přidala osobák ve skoku dalekém 495cm. V mladších žákyních předvedla opět svůj talent prvním rokem Zorka Veškrnová, když si na 800m vylepšila osobák na 2:35,37. 
Rozhodně bylo k vidění mnoho dalších osobáků a soubojů, které zhodnotí vedoucí družstev a já musím moc pochválit velkou účast velmi mladých mladších žaček a zcela určitě v budoucnu o nich uslyšíme. 

Všem blahopřeji k předvedeným výkonům a budu se těšit na další závody.

Č 
 

19.05. 2024, 06:56


Copyright © Cibasport.cz 2011