Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Postřehy šéftrenéra ze závodu žákovských družstev.

Za nádherného atletického počasí se konalo v pěkném prostředí slavkovského stadionu první kolo družstev staršího žactva a mladšího žactva. Konečně teplé počasí rozehřálo i mladé atlety a hned se to projevilo na výkonech.

Vedoucí družstva žáků Jana Kouřilová a žákyň René Štrauch přivezlo do boje z 80!!!! nominovaných sotva polovinu, kteří se postavili hlavně v mladším žactvu do naprosto nerovného boje proti početní přesile ostatních družstev. Za celou trenérskou dlouholetou kariéru jsem nezažil, aby z třiceti našich mladších žákyň šlo závodit za družstvo šest!!!!  Určitě jsou některé důvody neúčasti opodstatněné, když hlavně v dnešní době mají možnost děti pobytů v zahraniční se školou, ale rozhodně drtivá většina, když náhodou omluvených nemá logiku. Je potřeba si uvědomit, že je velmi těžké se motivovat jako trenér k práci, když dopředu jdete na popravu proti početní přesile. Nevím, jak by mohlo hrát třeba fotbalové družstvo, kdyby přijeli pouze čtyři hráči a hráli proti jedenácti!! Koho by to asi bavilo trávit celý den na stadionu a vykládat těm čtyřem, že je to super a nebojte se vlka nic!!  Rozhodně všichni kdo nastoupili zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a přístup. Samostatné vyzvednutí zaslouží Patrik Horák, který vůbec neváhal a po náročném fotbalovém utkání přijel ještě vypomoct družstvu žactva, když si zaběhl navíc osobák na 150m a výrazně pomohl k dalšímu bodovému zisku štafetě. 

Teď k několika výkonům z mého pohledu, když celkové zhodnocení provedou vedoucí družstev. Nejhodnotnější  výkon celého závodu předvedla Natka Skálová ve výškařském sektoru, když překonala výborných 163cm a zvítězila o 12 cm a pokusy na 166cm byly nadějné. Velkým překvapením byly výkony našeho mladšího žactva na 1500m, když doslova deklasovali zbytek startovního pole a výkony Šimona Legnera 5:07,37 a  dokonce prvním rokem mladší žákyně Zory Veškrnové 5:38,34 jsou velice kvalitní. Určitě byly k vidění i další pěkné výkony a nasazení , ale jak jsem psal výše, vše zhodnotí vedoucí družstev.

Věřím, že na druhé kolo se dostaví všichni v plné síle a potvrdíme postupové ambice všech našich družstev do finále mistrovství Jihomoravského kraje. 

Čiba 

28.04. 2024, 08:29


Copyright © Cibasport.cz 2011