Honza Bílek šokoval v trojskoku soupeře a sám sebe.

Je to divné, ale po osmé jsem se vydal do Ostravy během měsíce, kde tentokrát proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a výších kategorií. Neskutečně početně obsazené všechny kategorie samozřejmě zpozdily výrazně časový pořad, a tak padl časový rekord pro nás trenéry, když jsme byli „uvězněni“ deset!!! hodin přímo v hale a společně s cestou nás čekal čtrnácti hodinový maraton. Podobný scénář jsme absolvovali den před tím, když bojovali o stejné tituly žáci.

Na samém konci šampionátu, když už se rychle vylidňovala hala, tak probíhala poslední disciplína trojskok, a po dvou utrápených pokusech v podání juniora Honza Bílka udeřil blesk z čistého nebe a po roztleskání zbytku hodně unavených účastníků se Honza neskutečně vzepjal a dolétl do vzdálenosti velkého osobáku 13,91m a usadil se na druhém místě průběžných tabulek ČR. Ve skoku dalekém se Honza vytrápil a průměrným výkonem 5,79m obsadil 5.místo. Stejné umístění vybojovala Jitka Nečasová ve skoku vysokém, když do výšky 159cm skákala vše čistě a stopku ji vystavila výška 163cm. Po druhé v životě se Jitka postavila na trať 400m a zaznamenala výrazné zlepšení osobáku na 61,45s a v rozběhu doběhla na 2.místě. Na trati 200m si veze osobák Štěpán Neužil, když doběhl v čase 25,61s na druhém místě a na 60m př. zůstal těsně za osobákem časem 9,59s. Tentokrát osobáky nepřepsal Lukáš Halma, který zůstal těsně za nimi, když 60m proběhl za 7,88s a na 400m doběhl na 3.místě v čase 56,15s. V kouli Nela Švábenská zdaleka nepředvádí výkony jako na tréninku, a tak výkonem 8,27s zůstala za svými možnosti. Úplný nováček v koulařském kruhu je Patrik Ambrož, když si vylepšil osobák na 6,79m.

Určitě velká gratulace Honzovi za kvalitní osobák.