Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Ostrava přivítala naše přebory oddílů s velkou účastí.

   V sobotu jsme se přesunuli do ostravské atletické haly, kde jsme zorganizovali otevřené přebory našich oddílů JAC a BYAC Brno a celkový zájem předčil očekávání, když jsme měli zahraniční účastníky z Polska, Slovenska a Rakouska.

  První blok obstaraly přípravky a mini přípravky s vysokou účastí sto padesáti capartů, kteří předváděli nadšené výkony a krásné souboje. Naprosto profesionální podmínky s vynikající partou rozhodčích a technickou četou SSK Vítkovic, která vše zvládla podle časového pořadu, a tak všichni na konci tleskali vítězům jednotlivých kategorií, kteří převzali ceny s rukou předsedy SSK Vítkovice Oldřicha Zvolánka.

  Odpoledne odstartovaly starší kategorie a určitě se bylo na co dívat, když všem výkonům v technických disciplínách vévodil výkon v trojskoku Pavla Halátka, který předvedl při pokusu o překonání rekordu ČR kvalitních 14,78m s velkým nedošlapem, a je vidět, že je začátek halové sezóny, protože každý rozběh byl jiný. Určitě svoji kvalitu výkonnostní předvedl v trojskoku náš dorostenec Honza Bílek, který zůstal 6cm pod třinácti metrovou hranicí. Během tvrdé přípravy a školních povinností se představila nová posila Tamara Balajová a ne zrovna v optimálním zdravotním rozpoložení, když předvedla vítězství ve skoku dalekém výkonem 563cm a v trojskoku 11,28m a její výkonnost půjde určitě výrazně nahoru. 

   Ve výškařském sektoru proběhl již 29.ročník Vánoční laťky Hády a v kategorii mužů zvítězil Lukáš Kouřil z Rosic výkonem 195cm. V kvalitně obsazené kategorii žen se z vítězství radovala vítkovická Nikola Gavendová výkonem 166cm a stejný výkon, ale více pokusů předvedla Natálie Matušková z Havířova. Velmi kvalitní výkony předvedly mladší žákyně, když výborných 160cm překonala Tereza Kozlová z Rožnova Pod Radhoštěm a hned za ní překonala Stella Kuchta z Bratislavy 153cm. V žákyních jsme zaznamenali vítězství i my, když Natálka Skálová překonala 152cm a ve skoku dalekém si vylepšila osobní rekord na 490cm.

Ve sprintech jsme viděli kvalitní výkony v podání polských reprezentantek, když mezi ženami předvedla kvalitních 7,74s Jagoda Žukovská a mezi žákyněmi Wiktoria Biskup 7,88s. Určitě spokojená z nových osobních rekordů je Karolína Macenauerová, které na 60m předvedla 8,37s a na 150m 20,63s. Mezi mladšími žákyněmi zvítězila časem 10,69s Zuzka Králová na 60mpř.  a přidala dva osobáky na 60m za 8,66s  a na 150m 21,66s. Svoji porci sprinterský distancí zvládl velice dobře Lukáš Halma, když 60m prolétl za 7,72s, vítězství zaznamenal  na 150m v čase 18,39s a i na 300m v čase 39,83s. 

  Rozhodně celkové hodnocení přeboru oddílů dopadlo na výbornou, a i když vše bylo hodně náročné organizačně vše zvládnout, tak ohlasy všech byly výborné. Nakonec musím pochválit všechny naše členy co se zúčastnily za hojnou účast.

Všechny výsledky najdete zde…

Č

 

10.12. 2023, 09:52


Copyright © Cibasport.cz 2011