Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Sváteční Brněnský běžecký pohár

V pátek 17. 11. odstartoval již tradiční seriál Brněnský běžecký pohár v nedalekých Jehnicích, který se skládá z deseti dílů přespolních běhů. Na další se můžeme těšit v sobotu 2. 12. ve Vranově u Brna.

Závod je uzpůsobený všem věkovým kategoriím a i náš klub zde měl své zástupce. I když jich nebylo mnoho, tak nás velmi kvalitně reprezentovali. Začnu těmi nejúspěšnějšími. Na trati 300 m neměl konkurenci Eda Němec, který si svým suverénním výkonem doběhl pro první příčku. Jeho stejně nadaná sestra Adélka měla bohužel smůlu, když hned po startu s několika dalšími závodnicemi spadla. To ji ale nezastavilo a z posledních míst se dotáhla až na boj o místa nejvyšší, který pro ni nakonec nedopadl vítězně a Adélka získala 5. místo. Přesto její výkon byl famózní a za tuto její bojovnost si zaslouží velký obdiv. Věřím, že v dalších závodech o ní ještě uslyšíme. Stejného závodu se zúčastnila i Míša Štveráková. Ve stejné kategorii závodil i mladší z bratrů Mazlových, Kristián, který se umístil na 12. příčce. Starší bratr Štěpán se na trati 600 m probojoval na 17. příčku silně nabitého pole. Mezi nejmladšími účastnicemi se blýskla Annička Králová, když vybojovala na trati 150 m 3. příčku, moc ji gratulujeme. Zita Němcová obsadila 8. místo.
Na trati 6,4 km se v rámci podzimní přípravy představila posledním rokem starší žákyně Kačka Kopecká, která trať zvládla za 34,30 min.

Věřím, že na dalším kole se uvidíme v mnohem větším počtu, protože by byla velká škoda nevyužít tento seriál závodů.

Jana Kouřilová

20.11. 2023, 15:06


Copyright © Cibasport.cz 2011