Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

MČR žactva v číslech.

  V Břeclavi za nádherného atletického počasí si daly dostaveníčko žákovské kategorie a hned první den se představila čtveřice našich, když jako první se představil na 60m distanci Adam Slavíček, a i přes letošní dlouhotrvající zdravotní problémy si vyběhl jasně finále v čase 7,33s. Hned po doběhu rozběhu přešel Adam do dálkařského sektoru a druhým pokusem dolétl na značku 614cm a tímto pokusem se pohodlně dostal do finálové osmičky, když smůlu měl při pátém pokusu, když s přešlapem dolétl zcela určitě okolo 630cm, ale na kdyby se nehraje, a tak nakonec 614cm stačilo ve velmi silné konkurenci na velmi slušné 6.místo, když hned po pátém pokusu uklekl do bloků na finále 60m a i po vydařeném startu čas 7,38s stačil opět na 6.místo a rozhodně bez tréninku zaviněném zraněním to jsou výkony na které momentálně měl. Další kdo zasáhl do bojů byla Sofča Curran na trati 1500m a již samotná účast byla pro ni úspěchem, a tak s 15.místem a časem 5:19,09 odjížděla spokojená. V nejméně obsazené disciplíně na MČR 1500m žáků /pouze 11 závodníků/ se představil i Martin Dobčák a v průměrném čase 4:33,23 doběhl na 4.místě. Posledním kdo se představil v sobotním bloku byl zcela nečekaně nominován Lukáš Halma a určitě jeho premiérový start na MČR nedopadl špatně, když v rozběhu doběhl na 4.místě v čase 39,02s a ukázal že při systematickém tréninku může pomýšlet mnohem výše.

V neděli na MČR se postavila do výškařského sektoru prvoročačka Natálka Skálová, když v rozeskakování předváděla výborné skoky. Základní výška 150cm byla stanovena hodně vysoko a Natka na druhý pokus překonala základ s velkou rezervou. Hned na první pokus překonala 155cm a ta nakonec byla konečnou pro Natálku, když tato výška znamenala velmi lichotivé 9.místo. Tentokrát medaile vysely poměrně hodně nízko, když na bronz stačilo překonat 162cm a to rozhodně bylo v silách Natálky. Výhodou je, že příští rok bude Natálka ještě žákyně. Druhým kdo se postavil na start byl Štěpán Neužil na 200m př. a vůbec si nevedl špatně, když hned v prvním rozběhu doběhl na 3.místě a dlouho se držel na postupovém místě do finále B a až v posledním běhu byl odsunut. Přesto výkonem 28,67s  zůstal kousíček od osobního rekordu a může být se svým premiérovým vystoupení na MČR spokojen.

MČR bylo pro naše žactvo posledním vystoupením v této sezóně a již se můžeme připravovat na podzimní přípravu na novou sezónu.

Č  

 

Výsledky najdete zde…

17.09. 2023, 05:21


Copyright © Cibasport.cz 2011