Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

MČR žactva v číslech.

  V Břeclavi za nádherného atletického počasí si daly dostaveníčko žákovské kategorie a hned první den se představila čtveřice našich, když jako první se představil na 60m distanci Adam Slavíček, a i přes letošní dlouhotrvající zdravotní problémy si vyběhl jasně finále v čase 7,33s. Hned po doběhu rozběhu přešel Adam do dálkařského sektoru a druhým pokusem dolétl na značku 614cm a tímto pokusem se pohodlně dostal do finálové osmičky, když smůlu měl při pátém pokusu, když s přešlapem dolétl zcela určitě okolo 630cm, ale na kdyby se nehraje, a tak nakonec 614cm stačilo ve velmi silné konkurenci na velmi slušné 6.místo, když hned po pátém pokusu uklekl do bloků na finále 60m a i po vydařeném startu čas 7,38s stačil opět na 6.místo a rozhodně bez tréninku zaviněném zraněním to jsou výkony na které momentálně měl. Další kdo zasáhl do bojů byla Sofča Curran na trati 1500m a již samotná účast byla pro ni úspěchem, a tak s 15.místem a časem 5:19,09 odjížděla spokojená. V nejméně obsazené disciplíně na MČR 1500m žáků /pouze 11 závodníků/ se představil i Martin Dobčák a v průměrném čase 4:33,23 doběhl na 4.místě. Posledním kdo se představil v sobotním bloku byl zcela nečekaně nominován Lukáš Halma a určitě jeho premiérový start na MČR nedopadl špatně, když v rozběhu doběhl na 4.místě v čase 39,02s a ukázal že při systematickém tréninku může pomýšlet mnohem výše.

V neděli na MČR se postavila do výškařského sektoru prvoročačka Natálka Skálová, když v rozeskakování předváděla výborné skoky. Základní výška 150cm byla stanovena hodně vysoko a Natka na druhý pokus překonala základ s velkou rezervou. Hned na první pokus překonala 155cm a ta nakonec byla konečnou pro Natálku, když tato výška znamenala velmi lichotivé 9.místo. Tentokrát medaile vysely poměrně hodně nízko, když na bronz stačilo překonat 162cm a to rozhodně bylo v silách Natálky. Výhodou je, že příští rok bude Natálka ještě žákyně. Druhým kdo se postavil na start byl Štěpán Neužil na 200m př. a vůbec si nevedl špatně, když hned v prvním rozběhu doběhl na 3.místě a dlouho se držel na postupovém místě do finále B a až v posledním běhu byl odsunut. Přesto výkonem 28,67s  zůstal kousíček od osobního rekordu a může být se svým premiérovým vystoupení na MČR spokojen.

MČR bylo pro naše žactvo posledním vystoupením v této sezóně a již se můžeme připravovat na podzimní přípravu na novou sezónu.

Č  

 

Výsledky najdete zde…

17.09. 2023, 05:21


Copyright © Cibasport.cz 2011