Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Mladší žákyně uhájily postup.

Ve Slavkově proběhlo třetí kolo družstev a opět silně oslabené hlavně družstvo mladších žákyň zabojovalo a uhájilo postup do finále kraje, když padalo neskutečné množství osobních rekordů, a tak po informacích od trenérů dělám raport až z daleké Afriky – Johannesburgu a mám radost z postupu. Nejvíce bodující byla Zuzka Králová, která jasně zvítězila nad překážkami, když zaběhla nový osobák 10,31s a další osobák 22,05m přidala v oštěpu a bylo z toho 5.místo a konečně prolomila ve výšce psychickou bariéru a překonala 141cm a skončila na 4.místě a celkem získala vynikajících 30 bodů, hned za ní předvedla  Barča Bezděková poskládat 28bodů, když ve výšce překonala osobák 144cm a bylo z toho 3.místo, na 60m přidala 4.místo za čas 8,70s a poslední porci bodů přidala za vrh koulí dlouhý 9,18m. Dalším výrazným pilířem družstva byla Karolína Dyachuk, když ve vrhu koulí předvedla 8,47m a bylo z toho 6.místo, na 60m př. výrazně vylepšila osobák na 11,44s a připsala vynikajících 9bodů a největší porci bodů připsala za sprint na 150m kde časem 21,97s přidala další osobák a 2.místo a celkem družstvu připsala výborných 27bodů. Další výborné výkony předvedla Natálka Hortová, která ve skoku dalekém přidala k osobáku takřka půl metru a dnes má hodnotu 4,44cm a 3.místo a to ještě přidala ve výšce 135cm a 7bodíků. Výborně si vedly naše mladší ročníky, když vylepšovaly osobáky jak na běžícím pásu a měly by být příslibem do příštího roku, a tak bodový zisk Aničky Horké na 800m za nový osobák 2:44,95 určitě potěšil, Ema Vaňková předvedla na svůj věk výborné osobáky na 60m a 150m, Verča Stejskalová dokonce ročník 2012 výrazně posouvá hranice osobáků. Štafeta ve složení Nováková, Vaňková, Horká a Běhálková připsaly družstvu důležitých 5.bodů. Každý člen družstva i když dnes třeba nebodoval je velmi důležitý, a tak všichni zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a společným úsilím jsme postoupili na mistrovství kraje.

Bohužel, ale kluci díky velmi nízkým počtům byli odsouzeni do role nepostupujících, ale přesto byly k vidění velmi pěkné výkony, když poprvé za sezónu se představil Ondra Lux a předvedl kvalitní výkony a umístění na 60m 8,73s, na 150m 21,16s a v dálce 430cm a je vidět jak v prvních kolech scházel. Velmi dobře se vyvíjí výkonost teprve prvním rokem mladšího žáka Filipa Novotného, který předvedl na 60m 9,07s a na 150m  21,85s. Určitě mezi mladšími kluky je dobrý potenciál a tak se můžeme těšit na další zlepšování u Matěje Šišky /roč.2012/, Sama Seluckého, Honze Martinky, který bodoval ve skokanských disciplínách, Jirky Jánošíka a Davida Kleise, kdy posledně dva jmenovaní  se prosadili bodově ve vrhačských disciplínách.

Závody před prázdninami skončily a tak si užívejte prázdnin a hýbejte se, protože hned po prázdninách na vás čekají další závody.

Č.

 

Výsledky ze závodu najdete zde...

23.06. 2023, 05:17


Copyright © Cibasport.cz 2011