Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Mladší žákyně uhájily postup.

Ve Slavkově proběhlo třetí kolo družstev a opět silně oslabené hlavně družstvo mladších žákyň zabojovalo a uhájilo postup do finále kraje, když padalo neskutečné množství osobních rekordů, a tak po informacích od trenérů dělám raport až z daleké Afriky – Johannesburgu a mám radost z postupu. Nejvíce bodující byla Zuzka Králová, která jasně zvítězila nad překážkami, když zaběhla nový osobák 10,31s a další osobák 22,05m přidala v oštěpu a bylo z toho 5.místo a konečně prolomila ve výšce psychickou bariéru a překonala 141cm a skončila na 4.místě a celkem získala vynikajících 30 bodů, hned za ní předvedla  Barča Bezděková poskládat 28bodů, když ve výšce překonala osobák 144cm a bylo z toho 3.místo, na 60m přidala 4.místo za čas 8,70s a poslední porci bodů přidala za vrh koulí dlouhý 9,18m. Dalším výrazným pilířem družstva byla Karolína Dyachuk, když ve vrhu koulí předvedla 8,47m a bylo z toho 6.místo, na 60m př. výrazně vylepšila osobák na 11,44s a připsala vynikajících 9bodů a největší porci bodů připsala za sprint na 150m kde časem 21,97s přidala další osobák a 2.místo a celkem družstvu připsala výborných 27bodů. Další výborné výkony předvedla Natálka Hortová, která ve skoku dalekém přidala k osobáku takřka půl metru a dnes má hodnotu 4,44cm a 3.místo a to ještě přidala ve výšce 135cm a 7bodíků. Výborně si vedly naše mladší ročníky, když vylepšovaly osobáky jak na běžícím pásu a měly by být příslibem do příštího roku, a tak bodový zisk Aničky Horké na 800m za nový osobák 2:44,95 určitě potěšil, Ema Vaňková předvedla na svůj věk výborné osobáky na 60m a 150m, Verča Stejskalová dokonce ročník 2012 výrazně posouvá hranice osobáků. Štafeta ve složení Nováková, Vaňková, Horká a Běhálková připsaly družstvu důležitých 5.bodů. Každý člen družstva i když dnes třeba nebodoval je velmi důležitý, a tak všichni zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a společným úsilím jsme postoupili na mistrovství kraje.

Bohužel, ale kluci díky velmi nízkým počtům byli odsouzeni do role nepostupujících, ale přesto byly k vidění velmi pěkné výkony, když poprvé za sezónu se představil Ondra Lux a předvedl kvalitní výkony a umístění na 60m 8,73s, na 150m 21,16s a v dálce 430cm a je vidět jak v prvních kolech scházel. Velmi dobře se vyvíjí výkonost teprve prvním rokem mladšího žáka Filipa Novotného, který předvedl na 60m 9,07s a na 150m  21,85s. Určitě mezi mladšími kluky je dobrý potenciál a tak se můžeme těšit na další zlepšování u Matěje Šišky /roč.2012/, Sama Seluckého, Honze Martinky, který bodoval ve skokanských disciplínách, Jirky Jánošíka a Davida Kleise, kdy posledně dva jmenovaní  se prosadili bodově ve vrhačských disciplínách.

Závody před prázdninami skončily a tak si užívejte prázdnin a hýbejte se, protože hned po prázdninách na vás čekají další závody.

Č.

 

Výsledky ze závodu najdete zde...

23.06. 2023, 05:17


Copyright © Cibasport.cz 2011