Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

V Hodoníně bojovalo žactvo o první body pro družstva.

  V sobotu za chladného a zamračeného počasí se rozběhla v Hodoníně soutěž družstev staršího a mladšího žactva ve skupině Jih o první postupové body na mistrovství kraje. Starší žáci a žákyně se sešli takřka v plné sestavě, když z důvodu onemocnění nemohl nastoupit pouze Adam Slavíček, který by získal pohodlně přes třicet bodů. Nicméně musím obě družstva pochválit za přístup, a dle očekávání současných možností skončili žáci na druhém místě a žákyně na třetím místě, když po potvrzení těchto umístění příští týden, by si pohodlně zajistily obě družstva postup.
Mladší žactvo odjelo na závod družstev, když bylo nominováno vice jak padesátka!! našich členů, jako tři mušketýři proti přesile, a tak to torzo co nastoupilo zaslouží velkou pochvalu.

Rozhodně velkým pozitivem bylo šest individuálních vítězství a spousta osobních rekordů. Nejkvalitnějšího výkonu celého závodu dosáhla ve výškařském sektoru Natálka Skálová, která překonala výborných 161cm, a tímto výkonem si pohodlně zajistila účast na MČR žactva. Pro mne velkým pozitivem byl po hodně dlouhé době start Lukáše Halmy, když ukázal jeho potenciál na 300m trati, kde zcela jasně zvítězil výrazným zlepšením osobáku na 40,11s a vyhrál svůj běh na 150m v čase 18,66s. Dle předpokladu zvítězil v pohodě na trati 1 500m stylem start-cíl Martin Dobčák v čase 4:33,44. Na stejné trati, ale s překážkami zaznamenal vítězství další Martin Šír v čase 5:17,14. Mezi žákyněmi nenašla přemožitelky v diskařském kruhu Barča Klementová výkonem 21,35m, a ještě přidala druhé místo za osobák v kouli 9,37m. Poslední jasné vítězství vybojovala mezi mladšími žákyněmi Zuzka Králová na 60m př. v novém osobním rekordu 10,39s. Na pomyslné stupně vítězů se ještě probojovali další naši členové, když hlavně výkon a osobní rekord 8,35s Karolíny Macenauerové na 60m byl milým překvapením a znamenal druhé místo. Mezi mladšími žákyněmi osobní rekord 9,74m ve vrhu koulí Kornélie Hofrové přinesl výborné druhé místo. Naprosto nečekaně předvedl na trati 1500m mezi mladšími žáky výborné nasazení Šimon Legner a výkonem 5:24,71 doběhl na výborném druhém místě. Trať 1500m pro nás znamenal velké bodové zisky, když mezi žákyněmi doběhla na druhém místě hostující ze SPEED Brno Aneta Stříbrská výkonem 5:20,83 a hned za ní doběhla na třetím místě  Sophie Curran v čase 5:28,93 a stejné místo vybojoval další hostující ze SPEED Adam Valíček časem 4:40,15. Ještě větší bodový zisk pro naše barvy zaznamenali starší žáci na distanci 300m, když jsme obsadili první čtyři místa, a tak po již zmiňovaném Lukáši Halmovi doběhl na druhém místě   Šimon Pecka v čase 41,39s, na třetím místě neustále lepšící se nováček na dráze Patrik Horák v čase 42,23s, který překvapil časem 7,69s na 60m, a ještě čtvrtý doběhl Štěpán Neužil v čase 42,25, který ještě přidal porci bodů za druhé místo na 100m př. za osobní rekord 16,14s. V dálce se dařilo hostujícímu z Rosic, když Seba Macálka   si vylepšil osobák na 539cm a doskočil pro druhé místo. 

Rozhodně výčet umístění na pomyslných stupních vítězů je hodně početný, a to ještě bylo několik umístění na čtvrtém místě. Všichni kdo nastoupili, tak zaslouží velkou pochvalu a věřím, že družstva staršího žactva potvrdí příští týden v Břeclavi svoje postupové ambice a mladší žactvo se hlavně výrazně početně posílí, když hlavně žákyně v plném složení by bezproblémově postoupily do dalšího kola.

Č

Výsledky závodu najdete zde…     

30.04. 2023, 07:32


Copyright © Cibasport.cz 2011