Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Pozvánka na putování po Africe

Pozvánka na putování po africkém kontinentu. 

   Pokud máte rádi dobrodružství a silné zážitky v překrásné přírodě afrického kontinentu, tak jsme pro vás připravili besedu s mým kamarádem a  rodilým Afričanem JP Bothou, který patří mezi absolutní špičku průvodců Jižní Afriky, která nabízí úžasnou přírodu s velkým množstvím  zvířecí fauny, se světoznámými rozsáhlými vinicemi a možnostmi relaxace na golfových hřištích.  To vše můžete zažít dle Vašich požadavků, které jsme schopni připravit na míru Vašich nároků.
Co na Vás čeká? Kapské město a jeho okolí, které nabízí mnoho zajímavých světových zajímavostí jako Stolová Hora, Mys Dobré naděje, Střelkový Mys, překrásné mořské pobřeží s možností sledování velryb /jen v určitém období/, potápění ke žralokům, návštěva ostrova s největším počtem tuleňů na světě, návštěva světoznámých vinic s ochutnávkou vynikajících vín a prohlídka Kapského města.

Namibie nabízí neskutečné zážitky divoké přírody s návštěvou nejvyšších písečných dun světa na poušti Namib Naukluft.  Krásy jednoho z největších přírodních parků Letoša, nebo nejhlubší a nejrozmanitější Fish River Canyon  a spoustu dalších nádherných přírodních úkazů.

Krugerův národní park, který patří k největším na Africkém kontinentu o rozloze 20 000 km a s neskutečným množství zvířecí fauny, kde cílem každého návštěvníka je spatřit Velkou pětku: slon, lev, buvol, levhart skvrnitý a nosorožec. 

Botswana a jeho Delta Okavango je opravdový  přírodní unikát, kde migrace zvěře nabízí z koppitu vrtulníku nezapomenutelné zážitky a končí v sousedství písků pouště Kalahari. Vedle hrochů, slonů a zeber se po okolních buších prohánějí lvi, hyeny nebo antilopy, pod hladinou na kořist číhají trpěliví krokodýli. Říká se, že delta řeky Okavango je jednou z posledních velkých divočin na naší planetě. Když tyto zážitky se dají spojit i s návštěvou světoznámých Viktoriiných vodopádů v sousedním Zimbabwe.

Další mimořádný zážitek můžete zažít po putování ministátem Lesoto, který nabízí putování po horském masivu Dračích hor. Dračí hory se rozkládají na hranicích provincií Free State, KwaZulu-Natal a samostatného království Lesotho. A právě prvně zmiňovaná provincie, v překladu Svobodný stát, je vstupní branou do tohoto magického světa velehor, vody a džunglí. Při pohledu na mapu zjistíme, že Dračí hory svým profilem připomínají tvar písmene „C“, které tak tvoří přirozenou hranici mezi subtropickou pobřežní nížinou a vyprahlou náhorní plošinou při středu země.

Pro vinaře jsme schopni zajistit putování po neskutečně rozsáhlých vinohradech s ochutnávkou skvělých jihoafrických vín a pro zájemce golfu je možno zajistit i golf přímo v Krugerovém parku s výjezdy do divoké přírody. 

Další možnosti se můžete dozvědět na připravované besedě, která proběhne v salonku v Pivovarské restauraci Moravia na ul. Kytnerova 6/1, Brno Medlánky v pátek 26.5. od 18.00 hod. 

Večerem bude provázet cestovatel Leoš Grelich.

Z důvodu kapacity je nezbytné si rezervovat místa na emailu [email protected]  

Srdečně Vás zve za organizátory.

Čiba Nezdařil 

21.04. 2023, 06:06


Copyright © Cibasport.cz 2011