Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Pozvánka na putování po Africe

Pozvánka na putování po africkém kontinentu. 

   Pokud máte rádi dobrodružství a silné zážitky v překrásné přírodě afrického kontinentu, tak jsme pro vás připravili besedu s mým kamarádem a  rodilým Afričanem JP Bothou, který patří mezi absolutní špičku průvodců Jižní Afriky, která nabízí úžasnou přírodu s velkým množstvím  zvířecí fauny, se světoznámými rozsáhlými vinicemi a možnostmi relaxace na golfových hřištích.  To vše můžete zažít dle Vašich požadavků, které jsme schopni připravit na míru Vašich nároků.
Co na Vás čeká? Kapské město a jeho okolí, které nabízí mnoho zajímavých světových zajímavostí jako Stolová Hora, Mys Dobré naděje, Střelkový Mys, překrásné mořské pobřeží s možností sledování velryb /jen v určitém období/, potápění ke žralokům, návštěva ostrova s největším počtem tuleňů na světě, návštěva světoznámých vinic s ochutnávkou vynikajících vín a prohlídka Kapského města.

Namibie nabízí neskutečné zážitky divoké přírody s návštěvou nejvyšších písečných dun světa na poušti Namib Naukluft.  Krásy jednoho z největších přírodních parků Letoša, nebo nejhlubší a nejrozmanitější Fish River Canyon  a spoustu dalších nádherných přírodních úkazů.

Krugerův národní park, který patří k největším na Africkém kontinentu o rozloze 20 000 km a s neskutečným množství zvířecí fauny, kde cílem každého návštěvníka je spatřit Velkou pětku: slon, lev, buvol, levhart skvrnitý a nosorožec. 

Botswana a jeho Delta Okavango je opravdový  přírodní unikát, kde migrace zvěře nabízí z koppitu vrtulníku nezapomenutelné zážitky a končí v sousedství písků pouště Kalahari. Vedle hrochů, slonů a zeber se po okolních buších prohánějí lvi, hyeny nebo antilopy, pod hladinou na kořist číhají trpěliví krokodýli. Říká se, že delta řeky Okavango je jednou z posledních velkých divočin na naší planetě. Když tyto zážitky se dají spojit i s návštěvou světoznámých Viktoriiných vodopádů v sousedním Zimbabwe.

Další mimořádný zážitek můžete zažít po putování ministátem Lesoto, který nabízí putování po horském masivu Dračích hor. Dračí hory se rozkládají na hranicích provincií Free State, KwaZulu-Natal a samostatného království Lesotho. A právě prvně zmiňovaná provincie, v překladu Svobodný stát, je vstupní branou do tohoto magického světa velehor, vody a džunglí. Při pohledu na mapu zjistíme, že Dračí hory svým profilem připomínají tvar písmene „C“, které tak tvoří přirozenou hranici mezi subtropickou pobřežní nížinou a vyprahlou náhorní plošinou při středu země.

Pro vinaře jsme schopni zajistit putování po neskutečně rozsáhlých vinohradech s ochutnávkou skvělých jihoafrických vín a pro zájemce golfu je možno zajistit i golf přímo v Krugerovém parku s výjezdy do divoké přírody. 

Další možnosti se můžete dozvědět na připravované besedě, která proběhne v salonku v Pivovarské restauraci Moravia na ul. Kytnerova 6/1, Brno Medlánky v pátek 26.5. od 18.00 hod. 

Večerem bude provázet cestovatel Leoš Grelich.

Z důvodu kapacity je nezbytné si rezervovat místa na emailu [email protected]  

Srdečně Vás zve za organizátory.

Čiba Nezdařil 

21.04. 2023, 06:06


Copyright © Cibasport.cz 2011