Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Na Elánu zářil ve výšce Lukáš Kouřil!!

V sobotu proběhl v bratislavské hale tradiční mezinárodní mládežnický mítink Elán, a tak jsme se vydali otestovat formu na velmi kvalitně obsazený mítink. Využil jsem toho, že bylo umožněno startovat v kategorii dorostu i žactvu, a tak naše drobotina se rozhodně neztratila a předvedla kvalitní výkony.

Absolutorium zaslouží Lukáš Kouřil, který předvedl jako prvoročák mezi dorostenci velice kvalitní výkon, když si odvezl do Rosic nový osobák a jasné první místo výkonem 195cm, a navíc poprvé ve své kariéře vyzkoušel skoky na 2m hranici, když rozhodně skoky byly velice nadějné. Po krátkém virovém onemocnění se ve stejném sektoru dařilo Jitce Nečasové, když se dělila mezi dorostenkami o první místo výkonem 159cm a neskutečně lehce shazovala výšku 162cm. Nicméně Jitka se začíná vracet postupně do technické pohody a určitě výšky okolo 165cm nenechají na sebe dlouho čekat. Další vítězství si vyskákal mezi dorostenci v trojskoku Honza Bílek výkonem 12,62m, ale celou soutěží se technicky protrápil, když se mu na 60mpř. podařilo vylepšit osobní rekord na 8,89s. a doběhl na druhém místě.  Naše žactvo se vůbec nezaleklo výrazně starších závodníků, a tak Adam Slavíček předvedl dva velmi kvalitní a vyrovnané výkony, když v první sérii na 60m zaběhl 7,36s a těsně zůstal za osobním rekordem a ve druhé sérii po opatrném startu předvedl výkon 7,40s. Ve skoku dalekém ve velice početném startovním poli se nemohl trefit na prkno, a tak nakonec výkonem 572cm obsadil mezi dorostenci 5.místo. Na trať 1000m se postavil na startovní čáru mezi dorostence Martin Dobčák a předvedl velice dobrý výkon, když v nabité konkurenci časem 2:50,67 doběhl na čtvrtém místě a vyhoupl se do čela tabulek ČR. Určitě se neztratila nejmladší účastnice ve startovním poli mezi dorostenkami na 60m Karolína Macenauerová, když v první sérii zaběhla 8,50s a ve druhé sérii se přiblížila k osobnímu rekordu časem 8,44s a doběhla na 4.místě. Poslední z našeho družstva se představil mezi juniory ve výškařském sektoru Filip Pavlíček a s výkonem 176cm rozhodně nebyl spokojen. 
Zcela určitě tento závod byl velice dobrou zkušeností pro všechny.

 

V Olomouci se představil mezi dorostenci vítězně ve vrhu koulí Lukáš Merta, a opět  si vylepšil osobák za 11m hranici o devět cm, když si  vylepšil osobní rekord i  na 60m výkonem 8,18s.  

Č

Výsledky závodu naleznete zde...

 

představení výškařek

29.01. 2023, 06:48


Copyright © Cibasport.cz 2011