Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Dorostenky na MČR družstev v oslabení na 8.místě.

  V neděli v Plzni si daly dostaveníčko dorostenecké kategorie na posledním závodě na dráze, když naše dorostenky výrazně oslabené vybojovaly mezi devíti nejlepšími družstvy v ČR 8.místo a stačilo velice málo a mohlo z toho být i páté místo. Bohužel, ale velmi výrazně v posledních dnech zasáhlo několik našich závodnic chřipkové onemocnění nebo zranění, a tak bodové ztráty, které nás postihly v podobě neúčasti Terky Láchové, Jitky Nečasové, Katky Soukupové, Markéty Kulheimové a v samotném závodě musela odstoupit z 200m trati Kristýna Nollová by pohodlně stačily  na 5.místo. 

  Rozhodně zbytek dívek předvedl velmi dobré výkony, a tak na závěr sezóny padlo i několik osobních rekordů, když absolutorium a velký dík patří našim hostujícím dívkám z Olomouce Martině Mazurové, která zaznamenala vynikajících 29bodů za vítězství ve vrhu koulí velmi kvalitním výkonem 16,74m, v hodu diskem za 38,72m a přidala za osobák v kladivu 44,53m dalších sedm bodů. Její oddílová kolegyně Hanka Skácelová na trati 3000m odtáhla celý závod, když domácí závodnice se zbaběle vezly za ní, a tak až v závěrečné rovince přišla o vítězství, když doběhla na výborném druhém místě v čase 10:59,52 a připsala 9bodů. Dle předpokladu připsala výrazný bodový zisk Natka Poláčková, když na 400m trati doběhla na výborném třetím místě v čase 58,37s a na 200m trati předvedla čas 25,93s a bylo z toho celkem 13bodů. Ne zrovna v optimálním zdravotním rozpoložení nastoupila obětavě na start 100m Krystýna Nollová a přesto vyběhla v silné konkurenci 7bodů za čas 12,42s, když již na 200m trať z důvodu silného prochlazení už nenastoupila a ještě vypomohla štafetě na 4x100m k zisku 2bodíků. Velkým překvapením byl bodový zisk našich dvou závodnic na trati 1500m, když do poslední chvíle nebylo jasné, jestli nastoupí na start naše prvním rokem žákyně Sophie Curran, která se potýkala od čtvrtku se silnými nevolnostmi, ale nakonec se rozhodla nastoupit na start a předvedla výborný výkon na hranici osobního rekordu, když časem 5:22,41 doběhla na výborném 6.místě a zisk 5bodů byl nečekaný. Na stejné trati se vypla k novému osobnímu rekordu Zuzka Machů, když časomíra se zastavila na 5:32,88 a byly z toho 3body. Poprvé se postavila na trať 3000m teprve prvním rokem žákyně Linda Jursová a v početném startovním poli vyběhla časem 12:13,34 výborné 8.místo a nečekaně připsala 3body družstvu. Další tříbodový zápis družstvu připsaly  i přes bolesti zad hostující z Orlíku Vyškov Lucka Jelínková hodem dlouhým v kladivu 37,55m a za nový osobní rekord v trojskoku 10,78m připsala stejný bodový zisk Agáta Andělová. Na překážkových tratích se na bodové pozice prosadila další hostující z Rosic Viki Křížová, když na 300m překážek vyběhla v novém osobním rekordu 46,60s 2body a jeden bod přidala na poloviční trati za výkon 15,08s. 

Rozhodně již samotná účast mezi devíti nejlepšími družstvy v ČR je velký úspěch a všem dívkám patří velký dík za předvedené výkony a výbornou partu. Zcela jistě při optimálním nastoupení všech členek družstva byly ambice na 4. až 5.místo. Rozhodně moc děkuji všem hostujícím dívkám a trenérům za vynikající přístup a výkony, které nás samozřejmě společně posunuly na vrchol soutěže družstev. Velký dík patří paní Mazurové, která zabezpečila lékařský dozor družstva a výrazně mně pomohla v organizačních činnostech družstva.

Naši dva dorostenci hostující za Hodonín přispěli k zisku bonzových medailí, když hlavně druhé místo a výkon 13,10m v trojskoku přineslo družstvu Hodonína bodový zisk a navíc Honza přidal i osobák na trati 110m př. 15,86s. Bohužel, ale  v souběhu dvou discilín dálky a výšky připravil Filipa Pavlíčka o bodový zisk, který se předpokládal ve skoku vysokém, když z důvodu přebíhání nestihl základní výšku a v dalším zmateném přebíhání nepokořil další výšku 162cm. Oba byli součástí štafety na 4x100m. 

Všem přeji mnoho sportovních úspěchů v další sezóně.

 

Čiba Nezdařil

vedoucí družstva

Výsleky závodu zde...

                   

26.09. 2022, 06:44


Copyright © Cibasport.cz 2011