Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Mladší žákyně obhájily postupové místo!

  Druhé kolo mladšího žactva proběhlo opět v Blansku za nádherného počasí a naše velice mladé družstvo mladších žákyň obhájilo opět třetí místo, a tím si zajistilo postup na mistrovství Jihomoravského kraje, když za čtrnáct dní opět v Blansku stačí skončit  do čtvrtého místa.

   Opět potvrdila svoje kvality a lídra týmu Natálka Skálová, když pro družstvo vybojovala 25 bodů, která jasně ovládla skok vysoký výkonem 146cm, výrazně si posunula osobní rekord na 60m př. na 10,31s a ve skoku dalekém předvedla 460cm. Dnes se výrazně rozběhala a zlepšovala osobní rekordy Karolína Macenauerová, když 60m proběhla za 8,45s, 150m za 21,30s a ve skoku dalekém předvedla třetí osobák 463cm a bylo z toho výborných 20bodíků. Na druhém kole proběhl hod oštěpem a drtivá většina všech děvčat drželo oštěp v tomto věku poprvé, a tak výkon Sophie Malé 19,52m a 6bodů byl milým překvapením. Velkou bojovnost a nasazení předvedla prvoročačka Kornélie Hofrová, když po zisku 2bodů ve skoku vysokém za výkon 125cm se výborně porvala s tratí 1500m a přidala 3body za 8.místo a družstvu připsala výborných 5bodů. Další důležité 4bodíky přidala opět z té kategorie mladších Natálka Hortová, když ve skoku dalekém obsadila 7.místo za výkon 394cm. Stejný čtyřbodový bodový zisk zaznamenala velká bojovnice Johana Drábková, když na trati 1500m doběhla na 7.místě výkonem 6:03,81s a byla členkou štafety, která přidala celkem 6bodů. Velkou pochvalu musím udělit Zuzce Králové, která se vrátila den před závodem z výletu a její zdravotní stav rozhodně měl daleko do optima a přesto nastoupila pomoct družstvu a po regulaci disciplín vybojovala družstvu za výšku 130cm a štafetu 4,5 bodů. Dva body přidala za vrh koulí dlouhý 7,16m Markéta Hatlapatková, a do celkového součtu 77bodů družstva  přidala celkem 2 body Barča Bezděková za skok vysoký 125cm a za hod oštěpem 18,03m, když ještě donesla 1,5 bodu do cíle jako finišmanka štafety. Velkou radost a perspektivu nám dělá záloha béčkového družstva, které je složeno výhradně z ročníku 2011 a tak určitě se za několik roků můžeme těšit jen tak namátkově na výkony Sofie Hamplové, Anny Horké, Emy Vaňkové, Juliány Skýbové, Dominky Filové, Nikol Forstvé a dalších. Stejné hodnocení zaslouží záloha kluků, kde vyniká už nyní výkony Filip Urbánek, který se již prosazuje bodově, když obsadil na 1500m výborné 4.místo v čase 5:48,09.  Rozhodně všichni získávají velké zkušenosti, které se zúročí v dalších létech.  

Všichni zaslouží  velkou pochvalu za předvedené výkony, bojovnost a už se těším opět na hojnou účast na posledním třetím kole ve skupině, kde potvrdíme postup dívek na mistrovství Jihomoravského kraje.

 

Ctibor Nezdařil

vedoucí družstva JAC Brno

 

výsledky naleznete zde...

 

03.06. 2022, 03:08


Copyright © Cibasport.cz 2011