Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Starší žáci ovládli i druhé kolo družstev.

 V Břeclavi proběhlo  druhé kolo družstev staršího žactva, a i když sestava měla daleko do optima, tak kluci zabrali a bylo z toho další vítězství, když před třetím kolem  je již jasný postup na mistrovství Moravy a Slezska.

Zcela jasně všem výkonům dominuje výkon hostujícího z Rosic Lukáše Kouřila, který překonal vynikající výšku 190cm a jasně zvítězil, když druhé vítězství přidal ve skoku dalekém výkonem 599cm, a navíc vyběhl časem 7,75s 7bodů a ziskem 29bodů byl nejvíce bodující. I se zdravotním handicapem předvedl David Slavíček sprinterské kvality, když na trati 60m doběhl na druhém místě v novém osobáku 7,52s, když na 150m nenašel přemožitele  a časem 18,18s připsal družstvu plný bodový zisk a i se zdravotními potížemi vyskákal 3body ve skoku dalekém. Výrazný bodový přínos zaznamenal ve vrhačském trojboji pro družstvo Lukáš Merta, když výkonem 29,39m obsadil druhé místo, ve vrhu koulí skončil na třetím místě výkonem 10,91m a v kladivu připsal 5bodíku za výkon 26,94m. Na trati 3000m si v sólo závodě doběhl pro osobák a 11bodů Martin Šír v čase 10:15,83 a na stejné distanci se poprvé představil stále se lepšící Alex Bartoš a vybojoval 4bodíky, když nečekaně urval 2body na trati 200mpř. časem 33,87s. Na stejné trati 200m př. překvapil osobákem a výborným 3.místem Štěpán Neužil časem 31,85s. Bodově se prosadil Tomáš Augustin, když na 200m př. předvedl pěkný běh a časem 32,63 obsadil 7.místo a o jednu příčku níž skončil ve výšce výkonem 155cm a přispěl družstvu důležitými sedmi body. Po velmi dlouhé době zaviněné nemocemi se vrátili na dráhu bráši Kubíčkovi a dařilo se ve vrhačských disciplínách Samovi, který v disku vyházel 3body za výkon 20,56m a v kouli přidal 2.bodíky za výkon 7,56m, když jeho brácha byl součástí štafety, která vybojovala velmi cenných 6.bodů. Po vleklém zranění se představil na trati 800m Martin Dobčák a rozhodně bylo znát tréninkový výpadek a zdravotní problémy, když po statečném boji s křečí v lýtku doběhl na 5.místě v čase 2:14,24. Dnes se dařilo Tomáši Farmačkovi, když v hodu diskem zaznamenal osobák 22,39m a přispěl k vítězství družstva 5body a byl součástí štafety, která vyběhla 6.bodů ve které pomohl k bodům i Sebastián Macálka. K velmi důležitým 4.bodům přispěl ve štafetě i Josef Kašina, a tak dnes celé družstvo bodovalo a všichni přispěli k součtu 134.bodů, které zabezpečily celkové vítězství našim barvám. 

Velký dík patří všem za předvedené výkony a kolektivní povzbuzování.

 

V posledním kole by již nemělo uniknout našemu družstvu celkové vítězství v Jihomoravském kraji a je velká šance v případě účasti a velkého nasazení všech, vybojovat z mistrovství Moravy a Slezska postup na MČR.

 

Ctibor Nezdařil

vedoucí družstva hochů BYAC Brno

Výsledky najdete zde...

25.05. 2022, 00:55


Copyright © Cibasport.cz 2011