Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Mistrovství kraje jednotlivců s vynikajícími výkony Skálové a Merty.

V Břeclavi za aprílového počasí proběhlo mistrovství Jihomoravského kraje žactva jednotlivců, které uzavíralo nominaci na ODM v Olomouci. Bohužel, ale těsně před zahájením závodu zranění a nemoci nepustily na start naše největší hvězdy Martina Dobčáka a Adama Slavíčka, kteří by neměli scházet v nominaci do družstva kraje, ale dnes nikdo neví co atletičtí bossové vymyslí za kritéria. 

Nicméně dalším našim svěřencům se v neskutečné masovce startujících dařilo a zcela jasný prim hrála v mladším žactvu Natálka Skálová, která předvedla vynikající výkony ve skoku vysokém, když si vylepšila osobní rekord na vynikajících 156cm a zcela jasně zvítězila, když ve skoku dalekém přidala další výborný osobák 474cm a byl z toho bronz, který zpečetila stejnou hodnotou na 60m př., když v rozběhu zvítězila časem 10,69s a celkově to znamenalo 3.místo. Další vynikající výkon předvedl v hodu oštěpem starších žáků Lukáš Merta, když poslal šíp do úctyhodné vzdálenosti 49,46m a potrápil lídra českých tabulek, když mu podlehl pouze o 20cm a tímto výkon si jasně řekl o krajský dres na ODM v Olomouci a ještě přidal bronz ve vrhu koulí za výkon 10,52m. Velmi dobrý taktický výkon předvedly holky na 1500m, když stylem start – cíl běžela Sophie Curran, která dle očekávání proběhla cílem na prvním místě a výsledný čas 5:30,07 znamenal navíc osobní rekord, když hned za ní si doběhla pro velký osobák její oddílová kolegyně Linda Jursová, která si výrazně vylepšila osobní rekord na 5:31,61. Ve výškařském sektoru už sahala po krajském titulu nečekaně Viki Bočková, když si na první pokus vylepšila osobní rekord na 153cm, ale nakonec z toho bylo stříbro, když opět se vytrápila technicky Jitka Nečasová, která překonala jenom 150cm a bylo z toho 3.místo, když zcela jistě má opět na výšky okolo 160cm. Nicméně Jíťa si udělala radost v dálkařském sektoru, když poprvé ve své kariéře překonala 5m hranici o 3 centimetry a tento výkon cinkl bronzem. 

Toto je výčet neskutečných deseti medailových umístění, když byla k vidění další velká plejáda pěkných osobních výkonů, které si můžete dohledat zde… 

V případě startů našich výše uvedených hvězd, mohl být medailový výčet ještě výrazně vyšší.

Zatím neoficiálně by neměli v krajské nominaci na Letní olympiádu mládeže scházet:

Na 1500m Martin Dobčák, 60m a dálka Adam Slavíček, oštěp Lukáš Merta, výška Jitka Nečasová a v mladších žákyních Natálka Skálová. Což je naprosto vynikající prezentace naší práce.

Všem velká gratulace k dosaženým výkonům a prezentaci našich oddílů.

Č   

08.05. 2022, 18:38


Copyright © Cibasport.cz 2011