Čiba Sport

foto prezentace
 

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
World AthleticsEuropean Athletics

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Vynikající výkon družstva dorostenek na MMaS!!

  Ve Vyškově proběhlo v rámci gigantu mimořádně početně a výkonnostně silné 1.kolo družstev dorostenek a po velmi dlouhé době jsme postavili za JAC Brno družstvo, které jsme výrazně posílili v rámci dlouhodobé spolupráce o vynikající dorostenky z Olomouce a tak Martina Mazurová a Hanka Skácelová pomohly seskládat bodovou mozaiku dvanácti členného družstva k celkovému součtu bodů 136,5 bodu, když tento součet přinesl celému družstvu fantastické druhé místo za mimořádně silnou Kopřivnicí a výrazně udělalo pod vedením výborné vedoucí družstva paní Katky Andělové krok k postupu na MČR družstev dorostenek!  Navíc holky předvedly v mnoha případech velmi kvalitní výkony a osobáky.

  Nevětší bodový příděl pro družstvo a vynikající výkony předvedla Martina Mazurová, když zcela jasně ovládla vrh koulí, kde zvítězila výkonem 15,86m a druhé v pořadí nadělila více jak tři metry, když stejný scénář předvedla i v hodu diskem, kde předvedla výkon těsně pod osobákem 43,61m a ještě přidala v podpůrné disciplíně v kladivu důležité čtyři body za výkon 35,41m. Další body přidala její oddílová kolegyně na trati 800m, když v čase 2:26,33 obsadila celkové 4.místo a vyběhla 7.bodů. Poslední u nás dlouhodobě hostující dvě závodnice Lucka Jelínková z Vyškova si vylepšila osobák v kladivu na 37,51m a obsadila výborné 5.místo, když ještě přidal za disk dlouhý 27,46m 3bodíky.  Viki Křížová z Rosic vybojovala výborných 12.bodů, když za skok vysoký výkonem 150cm obsadila 4.místo a na 100mpř. si vylepšila osobák na 15,38s a bylo z toho 6.místo.
 A co naše členky? Velmi milým překvapením byly výkony na sprinterských distancích 100m a 200m Kristýny Nollové, když dokázala obě distance zcela nečekaně ovládnout s výrazným zlepšením  osobních rekordů  ve velmi dobrých časech, a tak za výkony na 100m 12,31s a na 200m 25.33s brala 22bodů a ještě přidala 1,5bodu za 6.místo ve štafetě. Další výborný příděl bodů přidala Terka Láchová, když hlavně ve skoku dalekém propukla v obrovskou radost po změření vzdálenosti 537cm a bylo z toho nečekané 5.místo. Ve své hlavní disciplíně v oštěpu potvrdila druhé místo výkonem 39,52m a do celkového součtu 19 bodů přidala 4body za výkon 29,07m v disku. Velkým překvapením byly výkony Dáši Peštové, která v hodu oštěpem předvedla 32,93m a bylo z toho 6.místo, když šok pro nás připravila na trati 1500m, kde si neskutečně vylepšila osobák na 5:20,60 a finišovala na vynikajícím 3.místě, když ještě vybojovala 1,5bodu ve štafetě a rozhodně zisk 13,5 bodu byl nečekaný. Další bodový zisk dle očekávání přidala naše nová členka Luisa Klementová, když na 100m př. si vylepšila osobák na 15,16s a bylo z toho výborných 6bodů a 3body přidala ve skoku dalekém za výkon 503cm a tady rozhodně zůstala za svými možnostmi. Další bodovou mozaiku doskládaly ostatní holky, když poprvé se postavila do trojskokanského sektoru Agáta Andělová a výkonem 10,12m připsala výborných 7bodů, když zcela určitě na dalších závodech bude její výkonnost stoupat vzhůru. Velmi milým překvapením byla po delším odmlčení účast Terky Myškové a jejich 6bodů ze skoku vysokého a ze štafety bylo velmi důležitých. Další tři důležité body přidala Markéta Kulheimová, když na trati 3000m doběhla na 8.místě  a stejně tak 1,5bodu ze štafety Julči Mikové, která zasadila pomyslný poslední střípek mozaiky k celkovému součtu bodů 136,5 bodů.    

 Na 1.kole nám ještě z různých důvodů scházely tři holky, když Natka Poláčková, Zuza Machů a Míša Blatecká by zcela jistě přidaly dalších 20bodů. 

 

Celému družstvu a všem trenérům patří velký dík za předvedené výkony a budeme se těšit na druhé kolo, kde bychom velice rádi obhájili druhé místo a potvrdili účast na MČR!!

 

Č

Výsledky najdete zde...

08.05. 2022, 07:02


Copyright © Cibasport.cz 2011