Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Vynikající výkon družstva dorostenek na MMaS!!

  Ve Vyškově proběhlo v rámci gigantu mimořádně početně a výkonnostně silné 1.kolo družstev dorostenek a po velmi dlouhé době jsme postavili za JAC Brno družstvo, které jsme výrazně posílili v rámci dlouhodobé spolupráce o vynikající dorostenky z Olomouce a tak Martina Mazurová a Hanka Skácelová pomohly seskládat bodovou mozaiku dvanácti členného družstva k celkovému součtu bodů 136,5 bodu, když tento součet přinesl celému družstvu fantastické druhé místo za mimořádně silnou Kopřivnicí a výrazně udělalo pod vedením výborné vedoucí družstva paní Katky Andělové krok k postupu na MČR družstev dorostenek!  Navíc holky předvedly v mnoha případech velmi kvalitní výkony a osobáky.

  Nevětší bodový příděl pro družstvo a vynikající výkony předvedla Martina Mazurová, když zcela jasně ovládla vrh koulí, kde zvítězila výkonem 15,86m a druhé v pořadí nadělila více jak tři metry, když stejný scénář předvedla i v hodu diskem, kde předvedla výkon těsně pod osobákem 43,61m a ještě přidala v podpůrné disciplíně v kladivu důležité čtyři body za výkon 35,41m. Další body přidala její oddílová kolegyně na trati 800m, když v čase 2:26,33 obsadila celkové 4.místo a vyběhla 7.bodů. Poslední u nás dlouhodobě hostující dvě závodnice Lucka Jelínková z Vyškova si vylepšila osobák v kladivu na 37,51m a obsadila výborné 5.místo, když ještě přidal za disk dlouhý 27,46m 3bodíky.  Viki Křížová z Rosic vybojovala výborných 12.bodů, když za skok vysoký výkonem 150cm obsadila 4.místo a na 100mpř. si vylepšila osobák na 15,38s a bylo z toho 6.místo.
 A co naše členky? Velmi milým překvapením byly výkony na sprinterských distancích 100m a 200m Kristýny Nollové, když dokázala obě distance zcela nečekaně ovládnout s výrazným zlepšením  osobních rekordů  ve velmi dobrých časech, a tak za výkony na 100m 12,31s a na 200m 25.33s brala 22bodů a ještě přidala 1,5bodu za 6.místo ve štafetě. Další výborný příděl bodů přidala Terka Láchová, když hlavně ve skoku dalekém propukla v obrovskou radost po změření vzdálenosti 537cm a bylo z toho nečekané 5.místo. Ve své hlavní disciplíně v oštěpu potvrdila druhé místo výkonem 39,52m a do celkového součtu 19 bodů přidala 4body za výkon 29,07m v disku. Velkým překvapením byly výkony Dáši Peštové, která v hodu oštěpem předvedla 32,93m a bylo z toho 6.místo, když šok pro nás připravila na trati 1500m, kde si neskutečně vylepšila osobák na 5:20,60 a finišovala na vynikajícím 3.místě, když ještě vybojovala 1,5bodu ve štafetě a rozhodně zisk 13,5 bodu byl nečekaný. Další bodový zisk dle očekávání přidala naše nová členka Luisa Klementová, když na 100m př. si vylepšila osobák na 15,16s a bylo z toho výborných 6bodů a 3body přidala ve skoku dalekém za výkon 503cm a tady rozhodně zůstala za svými možnostmi. Další bodovou mozaiku doskládaly ostatní holky, když poprvé se postavila do trojskokanského sektoru Agáta Andělová a výkonem 10,12m připsala výborných 7bodů, když zcela určitě na dalších závodech bude její výkonnost stoupat vzhůru. Velmi milým překvapením byla po delším odmlčení účast Terky Myškové a jejich 6bodů ze skoku vysokého a ze štafety bylo velmi důležitých. Další tři důležité body přidala Markéta Kulheimová, když na trati 3000m doběhla na 8.místě  a stejně tak 1,5bodu ze štafety Julči Mikové, která zasadila pomyslný poslední střípek mozaiky k celkovému součtu bodů 136,5 bodů.    

 Na 1.kole nám ještě z různých důvodů scházely tři holky, když Natka Poláčková, Zuza Machů a Míša Blatecká by zcela jistě přidaly dalších 20bodů. 

 

Celému družstvu a všem trenérům patří velký dík za předvedené výkony a budeme se těšit na druhé kolo, kde bychom velice rádi obhájili druhé místo a potvrdili účast na MČR!!

 

Č

Výsledky najdete zde...

08.05. 2022, 07:02


Copyright © Cibasport.cz 2011