Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Odstartoval hybrid družstev staršího žactva s vítězstvím našich borců.

Ve Vyškově odstartoval naprosto nesmyslný hybrid soutěže družstev staršího žactva, když představitelé krajského atletického svazu předvedli, jak prznit atletiku od útlého mládí, když naprosto z nepochopitelných důvodů vymysleli, že údajně z časových důvodů budou střídat disciplíny, a tak první kolo se odehrálo bez výšky, 150m, 800m a disku, když za celou více jak čtyřicetiletou trenérskou kariéru jsem nic podobného nezažil. Navíc průměrná inteligence stačí na to, že když se zruší jedna disciplína, tak je celkem jasné, že se počty navýší v jiné disciplíně, a tak mimořádně kvalitní závod proběhl ve skoku dalekém, kde nastoupilo díky zrušení výšky 51!!! závodnic a na jeden skok se čekalo 45!!!!minut. Opravdu mimořádně profesionálně zorganizovaný závod, a to je ještě navíc okořeněné, že to byla  jedna z mála možností nominování se na letní olympiádu mládeže, když výběrové disciplíny které proběhly jako skok o tyči /startovaly čtyři!!! závodnice domácího AHA Vyškov a 3.závodníci ze Slavkova/ a hod kladivem, které vůbec zcela logicky nejsou a nikdy nebudou v programu olympiády mládeže. Ono přemýšlet ve prospěch atletiky a dětí dost bolí a je to práce. Samozřejmě, že o nějaké časové úspoře není ani řeč, ale spíše obráceně. Navíc už vůbec nikdo nechápal, proč závod, který se konal v sobotu nemohl proběhnout v plném rozsahu disciplin!!

No nicméně jsme se porvali s lidskou omezeností a v krásném atletickém počasí naše družstvo i když výrazně oslabeno předvedlo hodně kvalitních výkonů, když jasně vévodí výkony hostujícího Lukáše Kouřila z Rosic, který si vylepšil osobák na vynikajících 619cm a hned za ním se vyšvihl k výbornému osobáku po delší nemoci Adam Slavíček, který doplachtil do vzdálenosti 576cm a přidal ještě kvalitní osobák na 60m časem 7,54s, když s osobákem na 300m 40,30s vybojoval pro družstvo výborných 25 bodů. Lukáš ještě přidal osobák na 60m 7,73s a získal pro družstvo 18bodů. Vrhačský trojboj absolvoval Lukáš Merta a předvedl osobák ve vrhu koulí, když vrhl 11,25m, ve své hlavní disciplíně oštěpu podle očekávání obsadil druhé místo výkonem 42,63m a poprvé nastoupil v hodu kladivem a vybojoval nečekaně 6bodů výkonem 24,62m a ziskem 23bodů položil základ k celkovému vítězství. Velký bodový zisk přinesli borci na trati 1500m, když druhé místo vyběhl v osobáku Martin Šír v čase 4:48,65, 4.místo vyběhl Šimon Pecka za výkon 4:58,94 a výrazně se zlepšuje Alex Bartoš, který doběhl na 8.místě v čase 5:15,98. Na 100mpř. vyběhli kluci Štěpán Neužil a Tomáš Augustin výborných 11.bodů. 

Celé družstvo zaslouží velkou pochvalu za nasazení a vynikající kolektivní povzbuzování, když celkový součet bodů 107 nám vynesl v 1.kole vítězství. Navíc nám velmi výrazně scházeli díky zranění a nemocím další borci, když samozřejmě nejvíce scházel Martin Dobčák, který by pohodlně zvítězil na 1500m a ještě by přidal bodíky ve vrzích, dále scházeli Lukáš Halma a Ondřej Šíma.

Příští týden proběhne mistrovství Jihomoravského kraje jednotlivců a následně se další týden uzavírá nominace na LODM.

 

Čiba Nezdařil

vedoucí družstva žáku

 

výsledky najdete zde…. 

30.04. 2022, 17:41


Copyright © Cibasport.cz 2011