Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

OTROKOVICKÝ HALOVÝ MÍTINK

Ve čtvrtek 17. března jsme se vydali v počtu 15 závodníků na Otrokovický halový mítink. Naši závodníci a závodnice se představili ve všech třech disciplínách – dálce, výšce a běhu na 40 yardů. Časový pořad byl opravdu velmi napěchovaný stejně jako samotné kategorie závodníků.

První zahájila svoji disciplínu děvčata z mladšího žactva na trati 40 yardů. Nejlépe se umístila Karolína Macenauerová, která si v rozběhu doběhla pro 1. místo s časem 5,88s a postoupila tak do finále A, kde brala celkově 3. místo. I další dvě ml. žákyně Natálie Skálová a Zuzana Králová se probojovaly do finále B (3. místo), respektive C (6. místo). Na této trati se neztratili ani naší starší žáci, kteří zaklekli do bloků ihned po žákyních mladších. Tam si nejlépe vedl Adam Slavíček, který stejně jako Kája postoupil z prvního místa do finále A, kde předvedl výkon 5,12s a 2 místo tak bylo jeho. Dalšími postupujícími z rozběhu do finále C byli Martin Dobčák a Ondřej Šíma (2. a 6. místo). Těsný postup z rozběhu unikl pouze Tomášovi Augustinovi. Starší žákyně zaznamenaly na stejné trati také úspěchy. Rovnou tři účastnice Jitka Nečasová, Nela Švábenská a Adéla Mertová si doběhly v rozběhu pro finále C a umístily se ve stejném pořadí na 5., 6. a 7. místě.

Mezi tím, co děvčata ze staršího žactva probíhala cílovou čárou na 40 yardech, ta mladší úspěšně zdolávala výšku. Nejlepší z nich Natálie Skálová si z této disciplíny odvezla výkon 1,51m a 2 místo. Stejné umístění za výkon 1,55m patřilo Adamovi Slavíčkovi a také Viktorii Bočkové, která skočila 1,48m. Ovšem na této disciplíně nejvíce zazářila zkušená a bezkonkurenční Jitka Nečasová s výkonem 1,56m. Mezi jednatřiceti závodnicemi se neztratila ale ani Marika Petrlová, která skončila na 6. místě (1,30m).

Poslední disciplínou je skok daleký. Pro starší žákyně rozhodně nejúspěšnější. Hned v první desítce se objevilo 5 našich jmen. Nela se blýskla výkonem 4,29m a za osobní rekord si odvezla 3. místo. Na čtvrté pozici se umístila Jíťa s na centimetr shodným výkonem Nely. Horší zápis ji ale posadil právě o pozici níž. Jen o 3 centimetry méně skočila Sofie Kleisová a umístila se na 6 místě. 8. a 9. místo obsadily Sofie Curran (4,20m), respektive Viktorie Bočková (4,08m). Je třeba zmínit, že i další žákyně Barbora Klementová, Adéla Mertová a Marika Petrlová si skočily osobní rekordy. Kluci šli na tuhle disciplínu již poměrně unavení. Nejlépe se umístil na 7. místě Ondřej Šíma za výkon 4,36m a devátý byl potom Tomáš Augustin (4,34m). Mladší žákyně touto disciplínou uzavírali své otrokovické klání. A z 59 závodnic se Natálce opět zadařilo a skončila čtvrtá (4,19m). 

Vzhledem k hojné konkurenci považujeme výkony našich závodníků za úspěšné. 

 

Za JAC a BYAC Denisa Borbélyová

Výsledky závodu najdete zde...

Soutěž družstev ve výšce nám přinesla stříbro.

 

20.03. 2022, 04:27


Copyright © Cibasport.cz 2011