V Ostravě se nám dařilo.

Během jednoho týdne jsem se vydal počtvrté do haly v Ostravě, kde proběhl otevřený přebor všech kategorií Zlínského kraje. Po odeznívání epidemie jsme konečně odjeli v plném počtu nominovaných a výsledky byly více než příjemné. Rozhodně nejkvalitnější výkon předvedla mezi staršími žákyně ve výškařském sektoru teprve mladší žákyně roč. 2009 Natálka Skálová, když po několika proběhnutí na výšce 155cm předvedla neskutečný pokus a s obrovskou rezervou tuto výšku překonala a tímto výkonem si řekla výrazně o start na halovém mistrovství ČR mezi staršími žákyněmi. Ve stejné soutěži potvrdila roli favoritky a opravňující výkon na start na HMČR Jitka Nečasová, která se vrátila den před závodem z hor a překonala velice dobře 158cm, když hlavně druhý pokus na výšce osobního rekordu 161cm byl velice nadějný. Čtvrté místo vyskákala výkonem 146cm Viky Bočková, když i ona se vrátila z hor. Velice dobře se představil na sprinterských tratích a po zranění zad se rozbíhá k výborným výkonům prvním rokem starší žák Adam Slavíček, když suverénně ovládl 60m výkonem 7,60s a 150m trať výkonem 18,33s, čímž opětovně potvrdil svoji účast na HMČR. Velice dobře běžela po týden zraněném kotníku Sophie Curran, která vyhrála svůj rozběh stylem start – cíl na 800m a svůj halový osobák vylepšila o 10sekund na 2:39,55 a v případě lepší konkurence je schopna běžet pod 2:35,00. Mladší žákyně se představily ve velice dobrém světle, když již zmíněná Natálka předvedla i kvalitních 60m překážek a výkonem 10,60s obsadila druhé místo. Na sprinterských tratích si Kája Macenauerová doběhla na 60m trati  pro druhé místo výkonem 8,62s a mezi staršími žákyněmi na 150m předvedla 22,25s. Tak jediný kdo odcházel z haly smutný byl Tomáš Augustin, když po prvních velmi pěkných pokusech si poranil kotník a konečnou výškou pro něho bylo 150cm a třetí místo. Další zlepšení výkonů předvedla ve skokanských disciplínách mezi ženami Adéla Neužilová, když napřed vylepšila letošňák v trojskoku na 11,90m a rozhodně poslední pokus který měl hodnotu 11,85m byl díky 30cm nedošlapu přes 12m a ve výšce se přenesla přes 171cm, když oba výkony ji zajistily jasné vítězství a zatím řadí Adélu na start na HMČR žen. Smůlu měl mezi juniory Honza Čertek, když vypadal v rozběhávání dobře, ale doslova vypadnutý start z bloků ho odsoudil k divácké roli. Nakonec se podařilo ho ještě zařadit na hladkých 60m, kde svůj rozběh vyhrál a výkonem 7,63s si vytvořil osobní rekord.

Všem velká gratulace za předvedené výkony.