Totální organizační propadák na Moravské Slávii u mladšího žactva!!!

V neděli jsme se protrápili totálním zmatkem a dezorganizací organizátorů semifinále družstev mladšího žactva z Moravské Slávie. Už pořádání druhé nejvyšší soutěže pro mladší žactvo na čtyř dráze vyvolávalo u všech vedoucích velké rozpaky, že někdo povolil tento závod pořádat na takovém stadionu, ale to byl nakonec ten nejmenší problém. To co předvedl ředitel závodu pan Proch, který je ač nikdo neví proč a zač štědře placen ČAS jako manažer kraje, tak to opravdu nemá obdoby. Z naprosto organizačně  průměrného závodu, který by i neschopný organizátor Pat a MAT zvládl maximálně za tři hodiny, tak on dokázal udělat pěti hodinový maraton paskvilů, tak to už rozum opravdu nebere. Krom toho, že po doběhu finálových šedesátek,  když  hned naplánoval 150m distance, když průměrně inteligentnímu člověku je jasné, že všichni poběží další sprinterskou distanci a na startu tam všichni poskakovali 45minut a to byl mezi každým během standardní mezičas, tak další bonbónek byl ve vrhačských disciplínách, když souběžně probíhala koule a kriket žáků a po odházení tří pokusů v kriketu /mimo jiné se hledal deset minut domácí závodník a pro jistotu se neházelo, když si živě vykládal s babičkou asi na závažné téma co bude mít na večeři/ se soutěž přerušila a šlo se vrhat koulí a mezi tím se rozhazovaly žákyně kriketem. Po třech pokusech v kouli se koule přerušila a šlo se doházet finále kriketu a žákyně seděly více jak půl hodiny, než zahájily míček a žáci si dodělali finále koule!!! Možná by stálo za takový guláš těmto lidem zákaz vstupu na stadion, protože jsou velice nebezpeční atletice a svému okolí. Děkuji rodičům a také počasí, protože kdyby pršelo, tak si nedovedu představit kdo by závodil a  i přes mnoho dotazů co se to tady děje za zmatky vydrželi všichni do konce.

I přes tento mimořádně vydařený Morenda  model, se nečekaně probojovali naši žáci na nejvyšší možnou soutěž pro mladší žactvo mistrovství Moravy a Slezska dokonce ze 4.místa a to je rozhodně kvalitní výsledek tohoto mladého družstva. Samozřejmě, že na postupu má podíl celé družstvo, ale  hlavní opory opět nezklamaly a předvedly velice kvalitní výkony a čtyři individuální vítězství jsou toho důkazem. Dvě prvenství si suverénně připsal Adam Slavíček, když na 60m předvedl kvalitních 7,68s a na 150m si vylepšil osobák na velmi kvalitních 18,10s a ještě přidal výborných 9bodů ve výšce, kde obsadil druhé místo výkonem 156cm. Další vítězství a velký bodový přísun zaznamenal Martin Dobčák, když nedal nikomu šanci na 800m a mohutným finišem v čase 2:16,66 získal 11bodů, když v kouli předvedl 9,37m a za páté místo připsal 6bodů a v kriketu připsal 3bodíky za výkon 42,71m, Čtvrté vítězství pro naše barvy připsal na trati 1500m Martin Šír, který předvedl kvalitních 4:51,05. Velkým překvapením byly výkony Šimona Pecky, který rozehrál neskutečný festival trháků na trati 1500m a po doběhu na třetím místě se mohl radovat z výrazně vylepšeného osobáku až na 4:56,49, když další osobák přidal na trati 60m a časem 8,47s přidal 3body. Další milé překvapení byl běh na 300m, výkon 46,77s a tříbodový zisk Lukáše Halmy. V kouli překvapil Adama Veselý, když vrhl rovných 9m a vybojoval výborných 5bodů. Na 300m urval 2bodíky Nikolas Juřica za výkon 50,07s.

Rozhodně celé družstvo zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony a za postup na mistrovství Moravy a Slezska, které proběhne příští neděli v Šumperku, takže všichni se připravte na vrchol Vaší sezóny.