Čiba Sport

foto prezentace
 

Generální partner oddílu JAC Brno

OHL Generální partner oddílu JAC Brno

Hlavní partneři

Logo partnera

Mediální partneři

Logo partnera
Gymnázium HádyWorld AthleticsEuropean AthleticsFotoalbum - Ladislav Tichý

Město Brno

Logo města Brna

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj

Cysnews.cz

Logo Cysnews

kamzasportemvbrne.cz

Kam za sportem v Brně

Družstvo starších žákyň postupuje na MČR

Naše družstvo starších žákyň dnes předvedlo neuvěřitelné výkony a svou bojovností si děvčata vybojovala postup na republikové finále, které se uskuteční 2.10. v Ostravě. Až do poslední chvíle nebyl jasný vítězný tým, body se neustále přelévaly z disciplíny na disciplínu. V konečném pořadí (155 bodů) se dívky umístily na 2. místě o pouhých 0,5 bodů za vítězným týmem TJ Šumperk (155,5 bodů). V těsném závěsu za námi se pak umístil TJ Slezan Frýdek-Místek (154 bodů).

            Nejvíce bodující závodnicí byla jako tradičně Tereza Láchová, která soutěžila v hodu oštěpem, diskem a vrhu koulí. Vybojovala tak 27 bodů a v hodu oštěpem zaznamenala své osobní maximum  42.51m. Další bodující závodnicí byla Kristýna Nollová, která si zaslouží obrovskou poklonu za svoji bojovnost a oddanost pro tým. I přes zdravotní indispozice se postavila na start 60m a 150m. Navíc v obou disciplínách potvrdila své kvality a doběhla si tak pro prvenství. Natálie Poláčková brala 16 bodů na trati 150m a 300m, taktéž byla finišmankou štafety 4x300m, která byla jednou z rozhodujících v konečném celkovém pořadí. Velmi kvalitní výkony dnes předvedla Kateřina Gottvaldová, která vybojovala osobní rekordy na trati 100m překážek 15.61 a 200m překážek 31.74,taktéž byla členkou štafety 4x300m, do celkového součtu tak přispěla 13ti body. Velkým překvapením dnešního dne byla Dáša Peštová (8 bodů), pro kterou byly tyto závody prvním startem v této sezóně. V hodu oštěpem přehodila hranici 30ti metrů, což stačilo na bodovanou pozici. V běhu na 800m pak dokázala vybojovat 4. pozici. Po 7mi bodech vybojovala Zuzana Machů (1500m 4.místo) a Jitka Nečasová ve skoku vysokém taktéž bramborová. Michaela Blatecká připsala ve skoku vysokém po bodu.

            Zvláštní poděkování patří hostujícím závodnicím z Holešova, Vendula Miková, která si připsala ve skoku dalekém své osobní maximum výkonem 5.16m. Další důležité body brala v běhu na 100m a 200m překážek. V celkovém počtu přispěla 17ti body. Druhou holešovskou závodnicí byla Michaela Petrželová (7 bodů), která bodovala na trati 150m a 300m, a byla členkou druhé bodující štafety na 4x300m. Třetí hostující byla závodnice z Orel Vyškov Stela Tomanová, která podle předpokladů bodovala (16 bodů) ve skoku dalekém a 1500m překážek. Zároveň předvedla strhující finiš štafety 4x300m.

            Velká gratulace všem za předvedené výkony, vylepšená osobní maxima, ale především postup na MČR družstev v Ostravě, kde nejsme rozhodně bez šancí, a věřím, že se dívky budou prát o přední pozice. Konkurence bude sice veliká, ale holky jsou perfektní tým a společně na to mají!!! Budeme se těšit na další dech beroucí výkony! Máme z nich radost!

ŠK

12.09. 2021, 22:15


Copyright © Cibasport.cz 2011